Malta Otelleri Ara

En uygun Malta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Malta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Malta Hakkında

Akdeniz’de yer alan bir adalar ülkesi olan Malta, resmi adı ile Malta Cumhuriyeti olarak da biliniyor. Toplamda 5 adadan meydana gelen ülkenin en büyük adaları Malta, Comino ve Gozo. Ülkenin başkenti Valletta, Malta Adası’nda konumlanıyor.

Maltaca ve İngilizce’nin resmi dil olarak kullanıldığı ülkede yaşayanların büyük bir bölümü Malta kökenli. İngiliz ve İtalyan göçmenler ise Malta’da yaşamını sürdüren ve sayıları fazla olmayan diğer etnik gruplar arasında.

Parlamenter cumhuriyet sistemi ile yönetilen Malta’nın nüfusu yapılan son sayımlara göre yaklaşık 420 bin. Ülkede geçerli olan para birimi ise euro.

Yapılan kazılardan çıkan kalıntılar, Malta’da yaşamın Neolitik Çağ’a kadar uzandığını gösteriyor. Ülkede bulunan arkeolojik kalıntılar bugün de dünyanın farklı ülkelerinden gelerek Malta’yı ziyaret eden ziyaretçileri şaşırtacak düzeyde.

Fenike, Kartaca, Doğu Roma ve Normanlar gibi farklı uygarlıkların hüküm sürdüğü Malta topraklarına St. John şövalyelerinin gelmesi ada tarihinin en önemli olaylarından biri olarak biliniyor. İlk dönemlerde Hıristiyan hacıları koruyan bir topluluk olarak ortaya çıkan şövalyeler daha sonra Hıristiyan olmayan bölgeleri ele geçiren ve bu bölgelerde kilisenin gücünü yaymaya çalışan bir güç haline geldiler. Rodos Adası’nın Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilmesiyle Malta’ya yerleşen şövalyeler adanın ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda gelişmesine önemli ölçüde katkı sağladılar. Daha sonra Fransız ve İngilizler tarafından hâkimiyet altına alınan adada günümüzde özellikle İngilizlerin etkisini birçok alanda görmek mümkün.

Genellikle düz arazilerden meydana gelen Malta’nın çevresi birbirinden güzel koylar ve plajlarla çevrelenmiş durumda. Adanın tamamında ılıman Akdeniz iklimi etkili. Kış aylarında sıcaklıklar ortalama 15 derece, yaz döneminde ise ortalama 32-33 derece civarında ölçülüyor.

Malta’nın ekonomisinde turizm birincil derecede önem taşıyor. Ülkenin gelirlerinin neredeyse tamamı turizmden sağlanıyor. Dünyada İngilizce eğitimi için öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen ülkelerden biri olan Malta’da eğitimin de ekonomide önemli bir yeri var.

Ülkede son derece renkli bir eğlence yaşamı da söz konusu. ‘’Ghana’’ olarak bilinen ve genellikle erkek sanatçılar tarafından gitarlarla çalınan geleneksel Malta müziği turistlerin de ilgisini çeken kültürel aktiviteler arasında.

Son derece sıcakkanlı ve yardımsever halkıyla ünlü Malta’da yeme içme konusunda da birbirinden renkli ve çeşitli seçenekler sizi bekliyor. Ülkede istavrit, mürekkep balığı ve çeşitli sebzelerle hazırlanan yemekler ve salatalar çok seviliyor. Yıl boyunca etkili olan sıcak havanın etkisinden biraz olsun kurtulmak isteyen ziyaretçilerin imdadına ise çeşitli meyvelerle hazırlanan dondurmalar yetişiyor.

Malta’yı özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret ederseniz neredeyse her hafta düzenlenen festivallere katılarak eğlenmenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Malta Semtleri