12. Sayfa Malaga Otelleri Ara

En uygun Malaga otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Malaga otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Malaga Hakkında

İspanya’nın güney kıyısında, Endülüs Özerk Bölgesi’nde yer alan Malaga, Costa del Sol (Güneş Sahili) olarak da anılan bölgenin en dikkat çeken şehirlerinden birisidir. Ülkenin en önemli liman şehirlerlerinden biri olan Malaga, aynı zamanda ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğum yeridir. Malaga’da tipik Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar sıcak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 22-25 derece arasında seyreder. İstanbul’dan direkt uçuşların da bulunduğu şehre gitmek için en ideal dönemler hem sıcaklıkların fazla yükselmediği hem de konaklama ve yaşam giderlerinin daha düşük olduğu Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarıdır. Yeme içme konusunda da zengin olan şehrin en ünlü lezzetlerinden biri tavuk ve dana ciğeriyle hazırlanan ‘’Al Jarazin’’ adlı yemektir. Şehirde ayrıca ünlü İspanyol mezesi tapasların da birçok alternatifi denenebilir. İçecek konusunda ise Malaga şarabının özel bir yeri vardır. Farklı tatlar denemek isteyenler için başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından lezzetleri de şehirde bulmak mümkün.

Şehirde görülebilecek önemli yerler arasında Picasso Müzesi, Jardon Botanico La Concepcion (Botanik Bahçeleri), Alcazaba Kalesi ve Malagueta Plajı sayılabilir. Özellikle Palo ve Malagueata Plajları güzelliği ile dünyaya nam salmıştır. Celle Marques de Larios Caddesi başta olmak üzere şehrin birçok bölgesinde alışveriş yapıp hediyelik eşyalar alabileceğiniz dükkan ve tazgahlar da bulunur. Gece hayatını sevenler içinse, caz, rock ve latin müziği yapan çok sayıda mekan şehrin başta kıyı bölgeleri olmak üzere birçok yerinde ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirebileceği yerler arasındadır. Şehirde yerel halk genelde İngilizce bilmediğinden İspanyolca bilen bir rehberle gezmeniz veya gitmeden önce temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar İspanyolca öğrenmeniz tavsiye edilir.

İklim / Hava Durumu / Ne Zaman Gidilir?

Malaga'da Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık geçer. Deniz mevsimi uzundur. Mayıs ayından Kasım ayına kadar rahatlıkla denize girilebilir. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları şehir daha kalabalık ve pahalı olacağından, bahar aylarında da gidilebilir.

Nasıl Gidilir?

THY'nin İstanbul'dan Malaga'ya direkt uçuşları bulunuyor. Uçuşlar 4 saatten fazla sürüyor. Yine diğer havayollarının aktarmalı seferleri var. İspanya'nın diğer şehirlerinden otobüs ya da trenle de Malaga'ya geçmek mümkün. Barselona'dan trenle de gidilebilir.

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?

Malaga, İspanyol, Endülüs ve dünya mutfağından çok fazla seçenek bulabileceğiniz bir şehir. Özellikle sahildeki balık lokantaları çok ünlü. Yine İspanyol ve Endülüs mutfağına özgü yemekler konusunda da seçenek çok. İspanyolların tapas adını verdikleri meze tabakları, yemeklerden önce mutlaka denenmeli. Balık ve deniz ürünleri yapan lokantalarda fiyatlar öyle çok pahalı değil. Hatta turistik bir şehir olduğu için dünya mutfağından da yemek yapan yerler var. Malaga'da insanlar çok geç saatlere kadar yemek yer. Gece hayatı renklidir, restoranların gece yarısı hala açık ve dolu olması sizi şaşırtmasın. Churos adı verilen ve sıcak çikolataya batırılarak yenilen kızarmış hamur tatlısı da bu bölgede çok ünlü.

Önemli Yerler / Gezilecek Yerler

Gibralfaro: Tarık'ın Feneri olarak da adlandırılan Gibralfaro, kenti kuş bakışı manzarasını seyredebileceğiniz bir yer. 11. yüzyılda Endülüs Devleti tarafından yaptırılmış bir kale. Kentin çok güzel fotoğraflarını çekmek mümkün.

Picasso Müzesi: Ünlü ressam Pablo Picasso'nun doğru ev müze olarak ziyaret edilebiliyor.

Ronda: Şehrin en çarpıcı yerlerinden birisi. İki tepeye inşa edilen köprünün manzarası çok şahane. Bu köprü Fenikeliler tarafından yaptırılmış oldukça eski bir yer.

Marbella: Marbella, özellikle zengin Arapların yazlık evlerinin olduğu, muhteşem villaların bulunduğu bir semt.

Puarta Banus: Yat limanı, mağazalar ve restoranların yer aldığı Puerta Banus, Malaga'nın en hareketli yeri.

Plajlar: Malaga'nın plajları çok meşhur. Malagueta, Palo ve Pedregalejo ünlü plajlarından.

Malaga Katedrali: Şehrin merkezinde yer alan bu katedralin etkileyici bir mimarisi var. İçini de 5 Euro karşılığında gezmek mümkün.

Cam ve Kristal Müzesi: Çok sayıda cam ve kristal eşyanın sergilendiği bir müze ev burası. Camlara meraklıysanız mutlaka gidin.

Plaza de la Constitucion: Şehrin tam merkezindeki meydan. Günün neredeyse her saati hareketli bir yer. Etrafta her zaman turistleri görmek mümkün. Medyanın çevresi tarihi Malaga yapılarıyla çevrili.

Ne Yapılır?

Malaga tarihi ve turistik bir şehir. Yani bir yandan çok eski bir tarihi var, öte yandan ünlü plajları. Çok turistik olduğu için eğlence, yeme içme ve alışveriş konusunda seçenekleri çok. Şehirde en az 6 ay denize girilebildiği için hava elverişliyse mutlaka plajlarını ziyaret edin. Gibralfaro'ya çıkıp şehri tepeden seyredin. Ronda'yı mutlaka ziyaret edin, Marbella sokaklarında kaybolun. Eski şehri keşfedin ve tabi biraz da lüks tatil anlayışını görmek için Puerto de Malaga'ya yani marinaya gidin. Burada alışveriş adına her şey var. Hatta vaktiniz varsa Cebelitarık Boğazı'na kadar da gidin ancak buranın bir kısım yeri İngiltere'ye bir kısmı İspanya ve Fas'a bağlı.

Gece Hayatı / Bar / Eğlence 

Malaga'da gece hayatı oldukça hareketlidir. Gün batımıyla birlikte sokaklar eğlence mekanları dolmaya başlar. Plaza de Uncibay yani Granada ve Beates Caddeleri, gece hayatının en hareketli yaşandığı yerlerdir. La Malagueta'da daha kaliteli barlar, publar vardır. Yine Endülüs yemeklerinin tadılabileceği restoranlar da bu bölgededir.

Alışveriş / Ne Alınır?

Calle Marques de Larios kısaca Larios olarak bilinen bölge, Malaga'nın en popüler alışveriş yeridir. Ünlü markaların mağazaları genelde buradadır. Ayrıca marina ve çevresinde de lüks mağazalar vardır. Malaga'da hem ünlü markaların mağazalarını bulup hem de yöresel ürünler almak mümkün. Endülüs kültürüne ait süs eşyaları, bazı aksesuarlar gibi şehri simgeleyen eşyalar Larios bölgesinde bulunur.

Festival / Fuar

Fiestas de Karnavalı – Şubat

Semana Santa / Kutsal Karnaval - Mart

Malaga Sinema Festivali – Nisan

Eve of Sun – Haziran

Malaga Panayırı - Ağustos

Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler

Yeni Yıl - 1 Ocak

Kutsal Cuma - Mart ya da Nisan

İşçi Bayramı – 1 Mayıs

El Pilar – 12 Ekim

Azizler Günü – 1 Kasım

Noel – 25 Aralık

Paskalya - Mart ve Nisan

Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Malaga turistik bir şehirdir, genel olarak gezme eğlence konusunda rahattır ancak yankesicilere karşı dikkatli olmak lazım. Çantanızı, paranızı, cüzdanınızı, değerli eşyalarınızı taşırken dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Ulaşım

Malaga'da şehir içinde turistik noktaları yürüyerek bile gezmek mümkün. Ayrıca yine üstü açık turist otobüsleri de kullanılabilir. Şehirde toplu ulaşım otobüsle sağlanır. Otobüsler 1 Euro'ya gece yarılarına kadar çalışır. Onun dışında taksi ya da araç kiralama seçenekleri de değerlendirilebilir. Barselona gibi İspanya'nın diğer şehirlerine de trenle ulaşım vardır.

Malaga Galeri