Makati Otelleri Ara

En uygun Makati otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Makati otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Makati Hakkında

Makati, Filipinler’in Metro Manila Bölgesi’ni oluşturan 16 şehrinden biridir. Ulusal başkent bölgesi Metro Manila’nın kalbinde yer alan Makati, önemli bir kültür, finans ve eğlence merkezidir.
Büyük alışveriş binalarının, lüks markaların bir araya toplandığı Makatİ , dünyanın en kalabalık metropolleri arasında bulunuyor.
Çalkantılı tarihi ile de merak uyandıran Makati, 1500’lü yılların başında değersiz bir bataklık alanı olarak nitelendirilmesine rağmen, 1900’lü yılların başından itibaren çeşitli ülkelerden kurucular tarafından yatırımlarla desteklenip, finansal ve ticari bir hazine haline getirilmiştir. Makati,  günümüzde Filipinler’in finans merkezi, Asya’nın ise en önemli finansal ve ekonomik değerlerinden biridir.
İş merkezleriyle, lüks alışveriş mağazalarının aynı caddede yer aldığı Ayala Bulvarı da Makati’de görülmesi gereken yerlerden biridir.
Makati ayrıca gökdelenleri ile de ünlü bir şehirdir.  Birbiri ardına dizilen ve gökyüzüne doğru uzanan gökdelenlerden Rockwell Center,  Kirow Tower,  Century Spire Makati oldukça ünlüdür.
Makati’ye ulaşmak için, Manila şehrinde Epifanio De los Santos Bulvarı’ndan hareket eden MRT adlı treni kullanabilirsiniz.