3. Sayfa Mae Nam Otelleri Ara

En uygun Mae Nam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mae Nam otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mae Nam Hakkında

Samui’nin kuzeyinde yer alan, beyaz kumlar ve Hindistan cevizi ağaçları ile kaplı 7 kilometrelik plajı ile bilinir. Denizi genellikle sakin olmakla birlikte orta dereceli bir akıntısı da bulunur. Halk dilinde Mae, “anne”; Nam ise “su” anlamına gelir. Aileler ve sırt çantalı gezginler için popüler bir uğrak noktasıdır. 

Maenam Plajı, güzel kumu ve açılsanız dahi derinleşmeyen suyu ile özellikle çocuklu aileler için biçilmiş kaftan. Civarındaki restoranlarda ise güzel yemekler yiyebilirsiniz. Kalabalıktan kaçmak için tercih edebileceğiniz Bang Po plajı, adanın kuzeyinde uzun kumsalı ile sakin ve sessiz bir deniz günü vadediyor. Uzun bir tırmanış yapmak isterseniz yaklaşık bir saatte ulaşabileceğiniz Mae Nam’ın tüm güzelliğini gözler önüne seren Gözetleme Noktası’na, aynı zamanda scooter kiralayarak da ulaşabilirsiniz. Ancak yokuşları tırmanırken dikkatli olmakta fayda var. Görülmeye değer bir budist tapınağı olan Wat Phukao Thong’u ziyaret ederseniz, fotoğraf çekmeyi ve bahçesinde dinlenmeyi ihmal etmeyin. Sütunları saran ejderhalarıyla oldukça renkli bir tapınak olan Wat Phukao Thong, özellikle Çin Yeni Yılı kutlamalarında renkli görüntülere sahne olur. Bölgeyi keşfetmek için doğa ve macera turlarına çıkabileceğiniz gibi safari araçlarıyla gerçekleştirilen ve nispeten daha sakin turlara da çıkabilirsiniz. Mae Nam Sabah Pazarı; sabahın çok erken saatlerinde kurulan pazarda egzotik sebze ve meyvelerin tadına bakabilir, gerçek bir pazar deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu pazarda fotoğraf çekmenin de sabah ışıkları ve binbir renk tonuyla harika olduğunu hatırlatalım. 

Plaj çevresindeki restoranlarda Tay mutfağına ait yerel lezzetleri bulabileceğiniz Mae Nam’da; deniz ürünleri baş rolde. İtalyan, Amerikan, Rus ve Japon mutfaklarına da ulaşabilirsiniz. Bölgede sokak lezzetlerinden, şık restoranlara bol alternatifli yeme içme noktaları bulunuyor.

Mae Nam’da sıcaklıklar yıl boyunca yüksektir. Ancak yağışlı sezondan kaçınmak için; Haziran - Ekim ayları arasında muson yağmurlarının görüldüğünü belirtelim. Seyahat için en uygun dönem ise, Kasım - Mart ayları arasındadır.