Lutsk Otelleri Ara

En uygun Lutsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lutsk otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lutsk Hakkında

Ukranya şehri olan Lutsk aynı zamanda Volinya bölgesinin merkezidir. Şehirde öncelikle görmeniz gereken yer Lubart’s Kalesidir. Dimdik ayakta kalmayı başarmış yüksek bir kaledir. Kale şehrin en turistik noktalarından birisidir. Onun dışında Vloyn Müzesi, Sanat Müzesini, Pokrovska Kilisesi, Bells Müzesi, Askeri Müzesi, Sanat galerisi gibi yerler gezilebilir. Ukrayna’da ulaşım, yeme içime gibi şeyler için öyle çok fazla para ödemeniz gerekmez. Türk lirasına ya da dolar Euro gibi yurt dışında harcama yapacağınız para birimine göre uygun gelir. 

Polonya ile ortaklaşa düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nın bazı maçları da bu şehirde oynanmıştır. Kentin kendi ismiyle bilinen futbol takımı da vardır. Gece hayatı konusunda Ukrayna’nın Kiev, Odessa gibi kentleri kadar olmasa da bar ve disko bulunur.

Kışları soğuk ve kar yağışlı geçer. Yazları da o kadar çok sıcak geçmez. Gezmek için en uygun zamanların yaz ya da bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Polonya’ya sınırı olan bir şehirdir. Dilerseniz vize sorununuz yoksa Polonya’ya da geçebilirsiniz. Lutsk Havalimanı şehir merkezine 14 km uzaklıktadır genelde küçük uçakların kullandığı bir havaalanıdır.