Lodz Otelleri Ara

En uygun Lodz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lodz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lodz Hakkında

Polonya’nın ‘sanat şehri’ olarak adlandırılan Lodz, ülkenin orta kısmında yer alan Lodz Voyvodası’nın başkentidir. Polonya’nın üçüncü büyük şehridir ve köklü bir tarihe sahiptir. İkinci Dünya Savaşı’nın tüm yıkıcı izlerini taşıyan klasik ve neoklasik mimari tarzdaki binalarla örülüdür.

Adı Lehçe’de ‘sandal’ anlamına gelen şehir; Leh, Alman, Rus ve Yahudi kültürünün içiçe geçtiği çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Bir zamanların Avrupa teksil başkenti olan Lodz, sektörün kalbinin attığı Manufactura Bölgesi ile ilgi çekicidir. Hepsi 19. yüzyıldan kalma kiremit rengi fabrikalar, kentin bugün en çok ziyaret edilen turistik bölgesini oluşturmaktadır. Günümüzde Polonya ekonomisine yön veren şehirlerden birisi olan Lodz, ülkenin en gelişmiş kültür, sanat, eğitim, ticaret ve bilim merkezi konumundadır. Piotrkowska Caddesi, 4 km.’lik uzunluğu ile dünyanın en uzun ticari caddesidir. İ

kinci Dünya Savaşı’ndan hemen sonra kurulan Lodz Üniversitesi, ülkenin saygın üniversiteleri arasındadır. Lodz Sinema Üniversitesi ise yine köklü ve kendi alanında dünya çapında tanınan bir eğitim kurumudur. Ünlü film yönetmenleri Roman Polanski ve Krzysztof Kieslowski bu okuldan mezundur. Lodz ayrıca ünlü piyanist Arthur Rubinstein’ın da doğduğu kenttir. Piotrkowska Caddesi, Manufactura, Karol Scheibler Sarayı, Alexander Nevsky Katedrali, Eski Market Meydanı, Sztuki Müzesi ve On Emir Anıtı şehrin en ilgi çekici gezi noktalarıdır. Soğuk ve ılıman iklim etkisindeki kent, yaz ve kış aylarında yüksek miktarda yağış almaktadır. Lodz Wladyslaw Reymont Havaalanı şehrin 6 km. güneybatısındadır.