Lipetsk Otelleri Ara

En uygun Lipetsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lipetsk otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lipetsk Hakkında

Lipetsk, Rusya’nın batısında Voronezh Nehri kıyısında kurulmuş bir şehir. Uzun kış aylarında kent beyaza bürünse de yaz aylarında her tonuyla yeşil hâkim renk olarak göze çarpıyor. Ormanlık bir araziye sahip olan kentin bayrak ve armasında da ağaç figürü yer alıyor.

Lipetsk Oblastı’nın yönetim merkezi olan şehrin nüfusu yaklaşık 550 bin. Sanayinin geliştiği Lipetsk’de ekonomik faaliyetler metalürji, motor ve makine üretimine dayanıyor.

Lipetsk yıl boyu bol yağış almakla birlikte kış aylarında yağış kar ve tipi şeklinde görülüyor. Don olayları da sıklıkla yaşanıyor. Yaz aylarında ise sıcaklık en fazla 23-24 derece civarında ölçülüyor.

Şehiriçi ulaşım troleybüs ve otobüslerle sağlanıyor. Dolmuşa benzeyen marşrutkalar da halk tarafından yoğun olarak kullanılıyor ve oldukça ucuz. Kenti Moskova’ya bağlayan bir demiryolu ağı bulunuyor. Ayrıca iç hatlarda yolcu taşıyan bir de havalimanı var. Kentte her zaman taksi bulmak mümkün ancak şoförlerin nerdeyse hiçbirinin İngilizce bilmediğini unutmamak gerekiyor.

Lipetsk’de Safari Park Kudykin Mountain, Nizkniy Park, Verkhniy Park, Park Pobedy, Galichya Gora gibi çok sayıda park ve yeşillik alan bulunuyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra çeşitli aktiviteler de içeren bu alanlar gerek dinlenmek gerek yürüyüş yapmak gerekse etkinliklere katılmak açısından ziyarete değer noktalar.

Borki Manor Kalesi ve Hristo Rozhdestvenksy Katedrali şehrin mimari ve tarihi simgelerinden. Kraevedcheskiy Müzesi, Lipetsk Museum of Folk and Decorative Arts ile Muzey Narodniykh Remesel i Promyslov özellikle kent kültür ve yaşantısını yakından tanımanızı sağlayacak müzeler.