Lincoln Otelleri Ara

En uygun Lincoln otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lincoln otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lincoln Hakkında

Lincoln Amerika Birleşik Devletleri’nin Nebraska eyaletinde yer alıyor. 1856 yılında Lachester adında bir köy olarak kurulan kent 1867 yılında Nebraska Eyaleti’nin kurulmasıyla eyalet başkenti olarak kabul edildi.

Şehir nemli karasal iklimin etkisi altında bulunuyor ve dört mevsimi de yaşıyor. Yaz ayları ortalama 30 dereceyle oldukça sıcak geçiyor ancak yağmur yağışlarının en çok görüldüğü dönem de yine yaz aylarına denk geliyor. Kış aylarında sıcaklık 1 ila 5 dereceye kadar düşüyor ve yağışlar genelde kar şeklinde oluyor. Yağış miktarının çok azaldığı ve sıcaklığın ortalama 18 – 25 derece civarında ölçüldüğü nisan, mayıs, eylül ve ekim ayları kenti ziyaret etmek için en uygun dönem.

Lincoln neredeyse tamamı düz çizgi şeklinde uzayan ve birbirini 90 derecelik açılarla kesen cadde ve sokaklardan oluşuyor. Tüm yollar harf ve sayılarla isimlendirilmiş. Şehiriçi toplu ulaşım 17 ayrı güzergâhta toplam 80 araçtan oluşan bir otobüs filosuyla sağlanıyor. Şehrin kuzeybatısında bulunan Lincoln Havalimanı kentin uzak noktalara açılan kapısı. Kullanılmayan eski demir   yolları ise günümüzde bisiklet yolu olarak değerlendiriliyor.

Şehrin en önemli ve görkemli simgesel yapısı Nebraska Eyaleti Hükümet Binası. Çatısı kubbe biçiminde bir gökdelen olan binanın şehrin tamamından görülmesini engelleyecek hiçbir yapıya izin verilmiyor.  Hyde Memorial Observatory, astronomiyi konu edinmiş bir gözlemevi. Bağışla kurulan gözlemevinin finansmanı günümüzde yine bağışlarla sağlanıyor ve çalışanları da gönüllüler. Doğa severleri asla hayal kırıklığına uğratmayacak olan Alice Abel Arboretum yaklaşık 10 hektarlık bir arazi üzerine kurulu ve yüzlerce ağaç ile bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Bunun dışında peyzajıyla göz dolduran Sunken Gardens ile ördekleri yakından izleyebileceğiniz ve ideal bir trekking ortamı sunan Holmes Gölü ve çevresi doğayla iç içe olmayı sevenlerin mutlaka görmesi gereken diğer yerlerden.

Lincoln çok sayıda müzeye ev sahipliği yapıyor. Kent tarihi, doğal tarih, sanat gibi alışık olduğumuz müzelerin yanı sıra çocuklar için meslekler, yorgan işi, yarış arabaları, telefonlar, patenler gibi sıra dışı konularda bilgi ve görsel aktaran müzeler de bulunuyor. Kent ziyaretçilerinin ilgi alanlarına göre bu müzelerden hiç olmazsa bir tanesine vakit ayırması öneriliyor.

Bir üniversite şehri olan Lincoln’de genç nüfus oldukça fazla. Bu durum şehrin gece hayatını da canlandırıyor. Kentte çok sayıda bar ve kulüp bulunuyor ve bunların büyük kısmı O Caddesi etrafında yer alıyor.