Leukerbad Otelleri Ara

En uygun Leukerbad otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Leukerbad otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Leukerbad Hakkında

İsveç’in güneyinde Valais kantonundaki Leukerbad, Leuk bölgesinde yer alır. Etkileyici doğası ve Alpler’in en büyük termal kaplıca beldesi olması nedeniyle hem yerli hem yabancı turistlerin ilgi odağındadır.

Leukerbad’ın şifalı suları ve termal kaplıca kültürü binlerce yıllık bir geçmişe sahip. 65 kaynaktan beslenen şifalı sular, termal kaplıcalara dağıtılır. Mineral zengini sular; başta kaslar, eklem hastalıkları ve romatizma için faydalıdır üstelik tüm aile bir arada eğlenebileceğiniz bir aktivite sunar.

Deniz seviyesinden 1.400 metre yükseklikteki etkileyici bir dağ bölgesinde yer alan, Alpler’in en geniş spa merkezi Leukerbad Therme ve yine muhteşem dağ manzaralarıyla çevrili Walliser Alpentherme’de kaplıca ve spa yapabilirsiniz.

Alpler’in en uzun tırmanma yolu Leukerbad’daki Klettersteig Gemmi-Daubenhorn’da yer alıyor. Bu tırmanma yolu, sabit kablolar ve merdivenlerle donatılmış bir dağ rotasında tıırmanış imkanı tanıyor. Kendinizi bir doğa ve spor tutkunu olarak tanımlıyorsanız; dağ yürüyüşü ile tırmanışı arasında bir deneyim yaşatan bu rotayı mutlaka denemelisiniz. Bu rotayı tamamladığınız takdirde, deniz seviyesinden tam 2.941 metre yükseğe ulaşabilirsiniz.

Doğada yapabileceğiniz hem acemiler hem profesyoneller için uygun aktivitelerden biri de Gemmi Pass. Kandersteg ile Luekerbad’i bağlayan, 2.270 metre yükseklikte yer alan Gemmi Pass yüksek bir dağ geçidi. 

Yerel ve dünya mutfaklarının örneklerini bulacağınız Leukerbad’da, yeme-içme için belirli bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Mart ayından itibaren sıcaklıkların yükseldiği ve yağışların azaldığı Leukerbad’ı ziyaret etmek için en uygun dönem, Nisan-Ekim arasındadır.