Laos Otelleri Ara

En uygun Laos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Laos otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Laos Hakkında

Denize kıyısı olmamasına rağmen Güney Asya’nın en çok ziyaretçi çeken ülkelerinden biri olan Laos’a geldiğinizde, konaklama ücretlerinin genel anlamda her bütçeye uygun düzeyde olduğunu görebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca dışa kapalı olan ülkenin son dönemde turizme ciddi bir yatırım yapmasından dolayı şehirlerde pek çok yeni ve modern otelle karşılaşmanız mümkün. Laos'un en seçkin otellerinin büyük ölçüde başkent Vientiane’de konumlandığını söyleyebiliriz.  

Ülkeye kültürel, sanatsal ve tarihi destinasyonları yerinde görmek adına gelen turistler, çoğunlukla şehir otellerini ya da butik otelleri tercih ediyor.  Başkentin “Ban Phiawat” isimli popüler bölgesinde çeşitli alışveriş merkezlerinin ya da eğlence alanlarının bulunması sayesinde pek çok konaklama opsiyonu söz konusu. Konaklama tercihinizi bu bölgede yaparsanız, özellikle tapınakları kolayca ziyaret etme ayrıcalığı edinebilirsiniz. Çünkü bölgedeki otellerle bazı tapınaklar arasında yürüme mesafesi bulunuyor. Aynı şekilde Pangkham Road ile Sibounhueng adlı merkezi bölgeler de Laos’a gelen misafirlerin konaklama anlamında yöneldiği lokasyonlar arasında öne çıkıyor.  

İlginç Güney Asya lezzetlerini tadabileceğiniz otelinizde bir süre dinlendikten sonra Mekong Nehri, Ulusal Müze, Luang Prabang, Phonsavan, Bokeo Doğal Koruma Alanı gibi sevilen turistik yerleri keşfe çıkabilirsiniz. Otelinizden ayrılıp Laos içinde özgürce dolaşmak isterseniz; taksi, dolmuş ve jumbo gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilir ya da doğrudan bisiklet kiralama yoluna gidebilirsiniz. Son olarak, şehir otellerinin hemen hemen tamamında havalimanına doğrudan ulaşım hizmeti bulunduğunu hatırlatalım.