Lamezia Terme Otelleri Ara

En uygun Lamezia Terme otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lamezia Terme otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lamezia Terme Hakkında

İtalya’nın güneyinde kurulan Lamezia Terme, ülkenin Calabria adı verilen bölgesinin sınırlarında yer alan küçük bir şehir. Tarihi Sant'Eufemia Lamezia, Nicastro ve Sambiase bölgelerinin birleşmesiyle meydana gelen şehir, çizmeye benzetilen İtalya Yarımadası’nın burun kısmında bulunuyor. Bölgenin önemli merkezlerinden Catanzaro’ya uzaklığı ise sadece 35 kilometre.  

İyon Denizi ve Tiren Denizi arasında kurulan şehir adeta büyük bir açıkhava müzesini andırıyor. Resmi olarak 1964 yılında kurulan Lamezia Terme, yakınlardaki birkaç komünün birleşmesinden oluşuyor. Şehrin yakınlarında akan Bagni Deresi, içeriğinde bulunan yoğun kükürt sayesinde şifalı olarak kabul ediliyor. Bu nedenle her yıl banyo yaparak kükürt kaynağından yararlanmak isteyen pek çok kişi dereyi ziyaret ediyor.

Bizans döneminde Neo Castrum yani ‘’Yeni Kale’’ olarak bilinen bölge 9. Yüzyıl’dan itibaren inşa edilen manastır ve kiliselerle birlikte gelişmeye başladı. Sonrasında bölgede kara ve deniz ticaretinin gelişimi şehrin gitgide daha fazla önem kazanmasını sağladı. Gren ve İtalyan yerleşimcilere ev sahipliği yapan bölge nüfusu günümüze kadar süregelen göçlerle bugünkü haline ulaştı. Lamezia Terme’de Yunan kolonilerinden kalan tarihi eserler geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemini koruyor. Yüksek bir tepenin üzerinde inşa edilen kalenin parçaları, bölgenin savunması amacıyla yaptırılan Malta Tapınak Şövalyeleri Kulesi ve 18. Yüzyıl’dan bugüne ulaşan San Pancrazio Kilisesi bölgede görülebilecek başlıca yerler. 17 ve 18. yüzyıllardan kalan muhteşem tabloları görebileceğiniz Katedral Müzesi’ni ise kültürel bir gezi için ziyaret edebilirsiniz. Hristiyanlık için önem arz eden eserlere imza atan bilginlere ev sahipliği yapan Santa Maria di Corazzo Manastırı ise mistik atmosferiyle herkesi büyülüyor.  

Lamezia Terme’nin tarihi sokaklarını gezerken enfes İtalyan lezzetlerini tadabileceğiniz bir yemek molası vermeyi sakın ihmal etmeyin. Unutmayın, pizza ve makarnanın anavatanındasınız. Adını ülkenin Parma şehrinden alan parmesan peyniriyle tatlandırılan makarnalar günlerce damaktan silinmeyecek kadar iddialı. Mozarella, domates ve fesleğenle süslenen pizzaların çıtırtısı ise fırından çıkar çıkmaz duyulabiliyor.

Eğer sadece tatlı bir şeyler atıştırmak isterseniz, yaz aylarında geleneksel İtalyan dondurmasını, havalar soğuduğunda ise tiramisuyu deneyebilirsiniz. Şehirde ne içeceğinizi düşünüyorsanız, fazla uzaklara bakmanıza hiç gerek yok. Roze, beyaz veya kırmızı İtalyan şarapları hem leziz hem de uygun fiyatlarıyla oldukça bütçe dostu. Sıcak veya buzlu kahveler ise şehirde 4 mevsim keyfini çıkarabileceğiniz içeceklerin başında geliyor. Tortellini, içi peynir dolgulu çok özel bir İtalyan makarnası. Üzerinde çeşitli soslarla veya sade olarak tadabilirsiniz. Panna cotta, spagetti ve lazanya ise Lamezia Terme’de mutlaka şans verilmesi gereken klasikler arasında yer alıyor.