Kuzey Vancouver Otelleri Ara

En uygun Kuzey Vancouver otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kuzey Vancouver otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kuzey Vancouver Hakkında

Kanada’da British Columbia bölgesinin en büyük şehirlerinden olan North Vancouver, üç tarafı sularla ve dağlarla çevrili muhteşem bir doğa köşesi. Komşu şehir West Vancouver ile birlikte ‘kuzey kıyısı’ olarak tanımlanan yerel bir bölgede bulunan kent, zengin bir kültüre ve renkli bir tarihe sahip. North Vancouver’e yapacağınız gezi turistik amaçla başlamış olsa bile, şehrin dolu rotasıyla buluştuğunuzda kaşif olarak dönebiliyorsunuz.

North Vancouver’in doğal dokusu, tüm açık hava sporları için oldukça uygun. Maceracılar için fiyort kayağından dik kaya tırmanışlarına, sakin doğa sporlarını sevenler içinse yağmur ormanlarındaki kilometrelerce yürüyüş parkurlarından, bisiklet yollarına kadar donanımlı olan şehirde yıldızların yere yakınlığına da şaşıracaksınız. Kıyı şeridi koylarla ve adalarla dolu North Vancouver’de dalış yapabilir, kürek sporları deneyebilirsiniz.

Gondolo Tepesi şehri ve şehirden ötesini görebileceğiniz en panoramik nokta olup, metropolde olduğunuzu unutturan bir sakinliğe sahip. Şehrin en önemli özelliği de kalabalık bir metropolken vahşi doğaya bu kadar yakın olabilmesi. North Vancouver’in dağ bahçesi de denilen Grouse Dağı ise hava tramvayıyla her yıl binlerce turistin karşıdan karşıya geçtiği en ünlü yerlerden olup, Seymour Dağı park alanında kışın kayak, yazın doğa keyfi yapabiliyorsunuz. Şehrin batısında Capilano Nehri ile nehri çevreleyen derin bir kanyon bulunuyor. Kanyon üzerinden geçen asma köprü North Vancouver’in bol adrenalinli turistik yerlerinden olup her yıl binlerce turisti maceradan maceraya taşıyor.

Şehrin tersaneler bölgesinde konumlanan North Vancouver İskelesi özellikle Noel zamanları şehrin en ışıltılı yerlerinden birine dönüşüyor. Sudaki gemiler ve iskeledeki direkler ışıklandırılarak Noel festivaline ev sahipliği yapıyor. Yılsonundaki festivaller dışında yıl boyunca birçok konsere sahne olan meydanda renkli sokak pazarlarıyla da karşılaşabiliyorsunuz.

Park ve bahçeleriyle ‘yeşilin şehri’ de diyebileceğimiz North Vancouver’ havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havalimanı  Vancouver Uluslararası Havaalanı olup şehir merkezine 16 kilometre mesafede bulunuyor. Bu mesafeyi en rahat yerel otobüsler veya taksilerle gidebiliyorsunuz.