Kumköy Otelleri Ara

En uygun Kumköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kumköy otellerini listele.

Kumköy Hakkında

Side’nin gözde tatil beldelerinden Kumköy, kaliteli ve lüks otelleriyle ünlü. Manavgat ilçesine bağlı olduğundan Kumköy’de görülecek en önemli yer ise bir doğa harikası olan Manavgat Şelalesi. Manavgat’ın 3 km kuzeyinde kalan şelalenin olduğu alanda piknik de yapılabiliyor. Oldukça zorlu bir parkur olan Manavgat Çayı’nda rafting yapmak isterseniz, Sevinç Köprüsü ve Şahap Köprüsü arasındaki 19 kilometrelik dik yamaçlı kanyonun arasında akan çay sizi bekliyor.

Doğal güzelliklerin yanında tarihi güzellikler de görebileceğiniz Kumköy’de Antik Kent görülecek yerler arasında başı çekiyor. Side’de bulunan Antik Kent’in Kumköy’e uzaklığı ise sadece 7 km ve 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Antik Kent; masmavi denize nazır tarihi kalıntılar Apollon Tapınağı, görkemli kent kapısı, agora, hamamlar ve eski evleriyle tarihi tüm detaylarıyla hala yaşatmaya devam ediyor.

Plajlarının ince kumlu, denizin ise tertemiz olduğu Kumköy, sularının sığ olması açısından çocuklu aileler tarafından da oldukça tercih edilen bir tatil beldesi.  Ekonomisi turizme dayalı Kumköy’ün hem yeşilinden hem de mavisinden huzur buluyorsunuz. Yazları sıcak ve yağışsız, kışları ise ılıman ve yağışlı bir havayla karşılaşacağınız Kumköy’de Akdeniz iklimi hakim.

Kumköy’e gelmek için önce Manavgat’a ulaşmanız gerekiyor ki, havayoluyla geldiğinizde Antalya Havaalanı ile Manavgat arası 72 km. Manavgat’a toplu taşıma ve taksilerle ulaşma imkanı var, Havaş sadece Antalya Merkez’e kadar hizmet veriyor. Manavgat’tan Kumköy’e ise her yirmi dakikada bir dolmuşlar kalkıyor.

Kumköy Galeri

x