Kumköy Otelleri Ara

En uygun Kumköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kumköy otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kumköy Hakkında

Side merkezine 6 kilometre, Manavgat’a ise 9 kilometre uzaklıkta, Akdeniz kıyısında bir tatil beldesi olan Kumköy, sahil kenarında sıralanan yüzlerce yatak kapasiteli 5 yıldızlı otelleriyle, her yıl tüm dünyadan binlerce turisti misafir ediyor. Çoğu her şey dahil sistemiyle çalışan ve içlerinde eğlence merkezlerinden su parklarına kadar pek çok özellik olan otellerinin yanı sıra altın renkli ince kumlu sahiliyle de ünlü olan Kumköy’ün sığ ve dalgasız denizi çocuklu aileler için de ideal. Akdeniz ikliminin hakim olduğu beldede yazlar sıcak ve nemli, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçiyor. Yıllık ortalama sıcaklıkların 18 derece olduğu Kumköy’ün denizi kış aylarında bile yüzmek için uygun sıcaklıkta.

Kumköy, hem masmavi Akdeniz’in tadını çıkarmak hem de bölgedeki tarihi ve doğal güzellikleri gezmek için çok güzel bir konumda bulunuyor. Beldede kolayca bulabileceğiniz taksiler ve minibüslerle 10 dakika içinde ulaşabileceğiniz Side’de tarihi M.Ö. 7. yüzyıla uzanan Side Antik Tiyatrosu, Athena Tapınağı, Apollon Tapınağı ve paha biçilmez yüzlerce esere ev sahipliği yapan Side Müzesi’ni gezebilirsiniz. Side’nin el değmemiş doğa güzelliğiyle ünlü simgesi Titreyengöl, Aspendos Antik Tiyatrosu, Köprülü Kanyon ve Manavgat Şelalesi de doğa gezileriyle keşfedebileceğiniz yerler.

Kumköy’de Türkiye’nin en bilinen rafting alanlarından olan Köprülü Kanyon ve Manavgat Nehri rafting turlarına katılarak heyecan dolu bir gün geçirebilirsiniz. Tekne ve dalış turlarının da en sevildiği beldede bu turlarla Altınbeşik Mağarası, Kleopatra Plajı ve Caretta Caretta Koyu gibi yerleri gezebilir, berrak sularda yüzebilir veya dalış yapabilirsiniz.

Alanya’ya 68 kilometre, Antalya’ya ise 70 kilometre uzaklıkta yer alan Kumköy’e ulaşım için Antalya veya Alanya otogarlarından her yarım saatte bir minibüs bulabilir; uçakla beldeye ulaşım için ise Antalya Havalimanı’na bilet alabilir ve oradan belediye otobüsleriyle otogara giderek Manavgat, Alanya veya Side minibüslerine binebilirsiniz.

Kumköy Galeri

Kumköy Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.