Kumkapı Otelleri Ara

En uygun Kumkapı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kumkapı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kumkapı Hakkında

İstanbul’un tarihi ilçesi Fatih’e bağlı Kumkapı, Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Daha çok meyhaneleri ve eğlence yerleriyle bilinen semtin komşuları ise Gedikpaşa, Kadırga ve Yenikapı. Bugün de tarihi dokusunu büyük ölçüde koruyan semt ismini İstanbul’un savunulması amacıyla inşa edilen tarihi surlar üzerinde yer alan kapılardan biri olan Kumkapı’dan alıyor. Ermeni Patrikhanesi’ne ev sahipliği yapan semtte eskiden daha çok Ermeni nüfus yaşıyorken, günümüzde Ermeni kökenli yerleşimlerin büyük bölümü diğer ilçe ve semtlere dağılmış durumda.

Geçmişte tekstil atölyeleri ve kunduracılara ev sahipliği yapan semtten kısa sürede İstanbul’un diğer tarihi noktalarına ulaşma şansınız var. Gündüzleri çevredeki cumbalı binaların etrafında gezerek fotoğraf makinenizi göz alıcı karelerle doldurabilir, akşam olduğunda ise fasıl ve canlı müzik yapılan mekanlarda eğlenebilirsiniz. Kumkapı’ya İstanbul’un iki farklı yakasında yer alan havalimanlarından toplu ulaşımı kullanarak gelmeyi tercih edebileceğiniz gibi semte taksi ve servisle de hızlıca ulaşabilirsiniz.  

İstanbul’un tarihi kıyı semti, ismini yükünü burada boşaltan kum yüklü gemilere borçlu. Eskiden büyük bir balık pazarına ev sahipliği yapan semt  günümüzde daha çok diğer ülkelerden gelen göçmenlerin yerleşim alanı. Bazıları eski İstanbul evlerinde ve görkemli tarihi binalarda hizmet veren İstanbul otelleri, tüm isteklerinize uygun standartlarda oda imkanları sunuyor. Üstelik Osmanlı döneminde sarayları süsleyen halısıyla bilinen semtte geleneksel Kumkapı halısı dokunan atölyeler de hayli ilgi çekici.