Kültür Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Kültür Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kültür Mahallesi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kültür Mahallesi Hakkında

Kültür Mahallesi, Antalya şehir merkezinde yer alan ilçelerden Kepez’e bağlı bir yerleşim bölgesi. Yakınlarında hizmet veren üniversite nedeniyle daha çok üniversite öğrencileri ve eğitimciler tarafından tercih edilen mahallede eskiden gecekondu tarzında evler hayli geniş bir alana yayılıyordu. Günümüzde ise genellikle az katlı apartman blokları Kültür Mahallesi’nin çehresini şekillendiriyor.  

Mahalle, şehrin otogarına hayli yakın. Bu sayede şehirlerarası otobüslerle Antalya’ya geldiğinizde birkaç dakika gibi kısa sürede Kültür Mahallesi’nin sınırlarında olmanız mümkün. Havalimanı ise kısmen daha uzak. Ancak şüphesiz uçaklar, buraya Ankara, Trabzon veya İzmir gibi uzak şehirlerden yolculuk yapacaklar için çok daha pratik sayılabilir. Üniversite gençliğinin yoğun bir biçimde bölgede yaşaması, mahalleyi uygun fiyatlı restoran ve kafeler konusunda hayli şanslı bir konuma taşıyor. Ayrıca Konyaaltı veya Lara gibi sahil kesimindeki diğer turistik noktalar kadar olmasa da Kültür Mahallesi’nde keyifli zaman geçirmek isteyenler için farklı aktivite olanakları ziyaretçileri bekliyor. Gündüzleri sahilde dolaşarak ve denize girerek şehrin tadına varabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise kafelerde arkadaşlarınızla beraber oyun oynayabilir veya müzik dinleyerek gençlerin arasına karışabilirsiniz.

Kültür Mahallesi’ne Antalya’nın diğer bölgelerinden kalkan otobüslere bindiğinizde oldukça uygun fiyata yolculuk yapabileceğinizi anımsatalım. Dilerseniz hız kazanmak adına taksileri tercih edebilirsiniz ancak genel olarak mahalleden geçen otobüs hatları yeterli ve hayli sık hareket ediyor. Buna karşın eğer uçağınızın iniş saati çok geçse, Kültür Mahallesi’ne gelen otobüs bulmakta zorlanabileceğinizi belirtmemizde fayda var.

Kültür Mahallesi Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.