Küçükbakkalköy Otelleri Ara

En uygun Küçükbakkalköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Küçükbakkalköy otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Küçükbakkalköy Hakkında

Geçmişi Bizans devrine dek uzanan Küçükbakkalköy, İstanbul’un Ataşehir ilçesine bağlı mahallelerden. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bağlantı yoluna çok yakın bir noktada bulunan mahalleye toplu taşıma araçlarıyla veya Kozyatağı metro istasyonundan yürüyerek gelebilirsiniz. Eskiden genellikle Rum kökenlilerin yaşadığı Küçükbakkalköy’de o zamanlarda büyük bir pazar kurulduğu hatta mahallenin adını da bu pazaryeri sayesinde aldığı söylenir. Ataşehir Belediyesi’nin eski hizmet binasına ev sahipliği yapan mahallenin günümüzdeki nüfusu 30 bine yaklaşıyor.  

Eskiden yukarı ve aşağı olmak üzere iki farklı kısma ayrılan Küçükbakkalköy’de sirk kurulur, hafta sonları küçük çocuklar ve aileleri burada hayli keyifli saatler geçirirlerdi. Yazlık sinema ise yine mahallede yaz akşamlarının en büyük eğlencelerindendi. Günümüzde sirkin ve yazlık sinemanın yerini modern ve büyük alışveriş merkezleri almış durumda. Türkiye’den ve dünyadan ünlü markaların mağazalarını barındıran alışveriş merkezlerinde marketten sinemaya hatta güzellik ve spor tesislerine neredeyse her şey tek bir çatı altında bulunuyor.  

Küçükbakkalköy, Anadolu yakasında ofislerin yoğun olarak bulunduğu Ataşehir ve Kozyatağı gibi noktalara hayli yakın. Bu sayede özellikle İstanbul ve ülke dışından iş nedeniyle bölgeye seyahat edenler için oldukça revaçta denebilir. Mahallenin Avrupa yakasına düzenli vapur seferleri gerçekleşen Üsküdar ve Kadıköy gibi yerlere yakın olması ise Küçükbakkalköy’ün önemini iyiden iyiye artırıyor. Bölgeye ulaşımın en pratik yolu kuşkusuz Kurtköy’de bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçmak. Buraya indikten sonra Yenisahra’ya kadar gelen havalimanı servislerine binebilir veya otobüsten Kozyatağı’nda inerek Küçükbakkalköy’e gelebilirsiniz. Eğer yürümek istemezseniz, havalimanından taksiyle yaklaşık 35 dakikada, Kozyatağı’ndan ise 5 dakikada mahalleye ulaşmak da hayli rahat bir opsiyon.