2. Sayfa Kosice Otelleri Ara

En uygun Kosice otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kosice otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kosice Hakkında

Slovakya’nın doğu kesiminde, Hornad Nehri kıyısında yer alan Kosice, ülkenin en büyük ikinci şehridir. 9.yüzyılda kurulan Kosice, Orta Çağ’ın sonlarında Polonya-Slovakya sınırındaki 24 ticaret yerleşkesinden biriydi. Günümüzde Slovakya’nın ekonomi, siyaset ve kültür merkezi olan bu şehir,

2013 senesinde Marsilya ile birlikte Avrupa Kültür Başkenti olmuştur. Doğu Slovak Müzesi ve Doğu Slovak Galerisi, Slovak Teknik Müzesi, Spi Kalesi, St. Elisabeth Katedrali, St. Michael Şapeli ve Kosice Hayvanat Bahçesi, kentin bilinen turistik yerlerindendir. Kosice zengin maden yataklarının bulunduğu batıdaki Slovakya Cevher Dağları ile doğudaki verimli tarım ovası arasında konumlanmaktadır. Bu nedenle kent, hem ağır bir endüstri merkezi hem de tarım ürünleri pazarıdır.

Şehrin yakınında yer alan çeşitli kaplıcalar ve köyler ise turistik açıdan değerlidir. Kosice ülkenin en eski kent içi ulaşım sistemlerinden birine sahiptir. Kentte toplu taşıma tramvay, otobüs ve troleybüs ile sağlanmaktadır. Kent, müzeleriyle ön plana çıkmaktadır. Özellikle günümüzde müze olarak kullanılan ve eski tahkimatlardan olan Cellat Tabyası ve Miklus Zindanı, mimari yapılarıyla da ilgi çekicidir. Ayrıca Avrupa’nın en büyük kalelerinden biri olan Spi Kalesi, muhteşem mimarisi ve ihtişamlı görünümüyle şehrin mutlaka gezilmesi gereken yerlerindendir.

Kosice hava ulaşımı Kosice Uluslararası Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 15-20 dakikalık uzaklıkta yer almaktadır ve birkaç yol alternatifiyle şehir merkezine ulaşım mümkündür. İstanbul – Kosice arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 4 saat 10 dakika sürmektedir.