Korkuteli Otelleri Ara

En uygun Korkuteli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Korkuteli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Korkuteli Hakkında

Türkiye’nin en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Antalya’da gezip görülecek yerleri kısa sürede bitirmek neredeyse olanaksız. Şehirde, görece daha popüler tatil beldelerinin bir nebze gölgesinde kaldığı için herkes tarafından pek bilinmeyen Korkuteli, merkezin 71 km uzaklığında yer alıyor. Bey Dağları’na paralel bir şekilde yer alan Korkuteli, diğer Antalya ilçelerinden pek çok noktada ayrılıyor. Şehrin deniz seviyesinden en yüksek noktasına konuşlanan Korkuteli, bu konumuna rağmen çok sayıda konaklama alternatifi sunuyor. Doğal yaşamla her daim iç içe ve en önemlisi; Antalya’nın bunaltıcı  ve nemli havasından uzak bir ilçe olan Korkuteli, Göller Bölgesi'ne olan yakınlığından dolayı Antalya’nın en serin yerlerinden biri olarak biliniyor. Çamlık alanların doldurduğu ormanların içinde, sessiz sakin bir tatil olanağı sunan Korkuteli, aynı zamanda tarihi açıdan da köklü bir geçmişe sahip.

Anadolu’nun önemli gezginlerinden biri olan Evliya Çelebi’nin yazılarında Korkuteli’ne önemli bir yer ayırdığı görülüyor. Antik çağlarda “İstanoz” ismiyle anılan Korkuteli’ne ilk olarak Pisidyalılar yerleşmiş. Günümüzde bile Korkuteli’ni ziyaret edenler, Pisidyalılardan kalan izlere rastlayabilir. Korkuteli’nin tarihsel anlamda en çok ilgi gören bölgesi ise Termessos Antik Kenti.  Bir dönem Teke Beyliği’ne de başkentlik yapan bu bölge, uzunca bir süre Romalıların hakimiyetinde idi. Antalya merkezden Korkuteli’ne doğru gelirken, zorlu yollarla karşılaşmanız olası. Bu nedenle oteller doluluk oranlarına genellikle sisin yoğun olduğu kış mevsiminden ziyade yaz aylarında ulaşıyor. Güllük Dağı Milli Parkı, Eski Roma Mabedi, Su Tüneli, Sultan Alaaddin Camii ve Keşiş Evi ziyaretçilerin en çok uğradığı mekanlar arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak 55 bin civarında olan Korkuteli nüfusu, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ziyaretleriyle beraber ciddi bir artış gösteriyor.

Kameralı takip sisteminin ilk olarak uygulandığı ilçe olan Korkuteli, aynı zamanda suç işleme oranı bakımından da Türkiye’nin “en güvenli” bölgelerinden biri konumunda. Zengin bir yemek kültürüne sahip olan Korkuteli'nde birbirinden leziz yemekler tatmanız mümkün. Korkuteli’nin keçi sütünden özel olarak yapılmış olan meşhur yanık dondurması, tahinli piyazı ve şiş kebabını yemeden kesinlikle dönmemelisiniz. Korkuteli’nde hizmet veren en popüler konaklama tesisleri olan dağ evleri ve pansiyonlar, doğanın kucağında unutulmaz bir tatil yaşamanız adına sizleri bekliyor.