Ko Lanta Otelleri Ara

En uygun Ko Lanta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ko Lanta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ko Lanta Hakkında

Tayland’ın güneyinde Krabi eyaletine bağlı bir ada şehri olan Ko Lanta bembeyaz kumsallara ve kristal berraklığında sulara sahip gözde bir tatil destinasyonu. Esasen Ko Lanta Noi ve Ko Lanta Yai adlı iki adadan oluşsa da turistler ve ilgi çekici noktalar Büyük Lanta Adası yani Ko Lanta Yai’de bulunuyor ve burası kısaca Ko Lanta olarak anılıyor. Yakın çevresinde ise yetmişten fazla küçük ada ve adacıklar yer alıyor.

Ko Lanta, balayı çiftleri ve dalış meraklıları başta olmak üzere her yıl çok sayıda turist ağırlıyor. Ada çevresi mercan kayalıkları ile çevrili ve çok zengin bir sualtı yaşamına sahip. Bu nedenle sürekli farklı organizasyonlar tarafından şnorkelli ve tüplü dalış turları düzenleniyor. Daha önce bu konuda eğitimi olmayanlar için kurs imkânları da bulunuyor. Ban Saladan adanın turizm merkezi olarak kabul ediliyor.

Ufak bir macera arayanlar ada merkezindeki Khao Mai Kaew Mağaraları’na düzenlenen turlara katılabilir. Çoğu dar labirentlerden oluşan mağaraların zeminlerinin kaygan olduğunu unutmamalı, buna göre ayakkabı giymeli ve dikkatli yürümelisiniz. Bazı mağaralarda yarasaları görebilirsiniz. Lanta Old Town bölgesi şehrin gerçek kültürünü yakından gözlemleyebileceğiniz ve orijinal yerel yemekler yiyip, el yapımı hediyelik eşyalar alabileceğiniz bölge. Çiçek meraklıları Pra Ae Plajı’nda bulunan Orkide Bahçesi’ni gezebilir. Adada gerçek Thai masajı yaptırabileceğiniz birçok salon bulunuyor. Tamamen özgün bir kültüre sahip olan deniz çingenelerinin köyünü görmek  Ko Lanta ziyaretçileri için olmazsa olmazlardan kabul edilir. Ko Lanta bir parti adası olmasa da eğlence meraklıları mutlaka aradığını bulabilir.

Ko Lanta tipik bir tropikal iklim adası. Kasım ile nisan ayları arasında kurak sezon sürüyor. Mayıs-ekim dönemi ise yağışlı mevsim. Ko Lanta’da tüm yıl hava sıcaklığı 25 ile 32 derece arasında, su sıcaklığı ise 29 derece civarında ölçülüyor.