Kiten Otelleri Ara

En uygun Kiten otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kiten otellerini listele.

Kiten Hakkında

Karadeniz kıyısındaki Kiten kasabası, Bulgaristan’ın en turistik yerlerinden Burgaz kentinin yaklaşık 55 km güneyinde konumlanıyor. Primorsko kasabasına ise sadece 5 km mesafede yer alan Kiten, nüfusu yaklaşık bin civarında olan küçük bir kasaba. Yılın en sıcak dönemi olan temmuz ayında termometrelerin 23-24 santigrat derecede seyrettiği kasaba esasında dört mevsim ziyaret edilebilecek bir yer.

Sınırları içerisinde Urdoviza ve Atliman adındaki iki güzel koyu da barındıran Kiten, özellikle ekonomik olması açısından deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilk tercih ettiği Bulgar kasabalarından biri oluyor. Kasabanın kuzey sahilinde yer alan ve gün batımında nefes kesen manzaralar sunan kum tepeleri ile kaplı Atliman ve güneydeki Urdoviza koyunun ikiye böldüğü Kiten South ve Camping Kiten sahilleri açık ara kasabanın en görülmeye değer yerleri.

Kiten’in Urdovize koyunda Milattan Önce 6. yüzyıldan kalma bir çeşit Yunan çömleği olan amforaların bulunması kasaba geçmişinin antik çağlara kadar uzandığını kanıtlar nitelikte. 1962 senesinde resmi olarak “belde” unvanına kavuşan Kiten 2005’te turizm anlamında popülaritesinin artması üzerine Primorsko’dan bağımsız ayrı bir kasaba haline geldi.

Günümüzde pek çok yeme içme mekanı, alışveriş imkanları, konaklama tesisleri, plaj ve koyları, kamp alanları ve dahası ile Bulgaristan’ın komşu ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden binlerce ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Ropotamo Nehri’nde gün batımına yakın muhteşem bir tekne gezintisi yapabilir, jet kiralayabilir, sörf yapabilir, plaj voleybolu oynayabilir ya da başka spor aktivitelerine katılabilirsiniz. Turizmden sonra balıkçılığın temel geçim kaynağı olduğu kasabada bir gününüzü balıkçılarla birlikte açılarak balık tutmaya da ayırabilirsiniz.

Yeme içme olarak sadece Bulgar mutfağı değil, aynı zamanda Balkanlar’da yer alan diğer ülkelerin de lezzetlerini tatma imkanınızın olduğu restoranlara denk gelmeniz muhtemel. Ayrıca Bulgar, Yunan, Makedon, Romanya ve Sırp lezzetlerinin envaiçeşidini sunan yeme ve içme mekanlarının gayet uygun fiyatlı olduğunu da söylemek mümkün.

x