Kentucky Otelleri Ara

En uygun Kentucky otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kentucky otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kentucky Hakkında

Toplamda 418 şehri içinde barındıran Kentucky eyaletinin merkezi, Louisville olarak kabul ediliyor. Eyaletin turizm ve ekonomi yükünü büyük ölçüde çekmesinden dolayı pek çok konaklama tesisi de Louisville şehrinde toplanmış durumda.

ABD’nin güneydoğusunda konumlanan Kentucky; müzeleri, katedralleri ve bazilikaları ile turistler tarafından yılın her dönemi büyük ilgi görüyor. Şehir otelleri, genellikle bu tip popüler turistik destinasyonları ile iç içe. Eyalette gerçekleşen etkinlik ve festivaller, otellerin doluluk oranı doğrudan etkiliyor. Özellikle her sene mayıs ayının ilk haftası düzenlenen ve dünyanın her yerinden turist çeken Kentucky Derby isimli at yarışı organizasyonu nedeniyle söz konusu dönemde yer bulmak zorlaşabiliyor. Dolayısıyla Louisville’de görece daha uygun bütçeli otellere yönelmek adına festival takvimine göre hareket edebilirsiniz.

Havalimanına oldukça yakın olan Churchill Downs ise pansiyonların ve 3 yıldızlı otellerin ağırlıkta olduğu bir bölge olarak öne çıkıyor. Konaklama adına burayı tercih etmeniz durumunda; Belediye Binası, Bilim Merkezi, Slugger Müzesi ve Fabrikası, Muhammed Ali Merkezi, Kentucky Derbi Müzesi ya da Louisville Hayvanat Bahçesi gibi turistik noktalara bir nebze uzak kalabilirsiniz.

Şehir merkezindeki popüler destinasyonları ziyaret etmek adına otelinizin yer aldığı Churchill Downs üzerinden hareket eden otobüsleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca son dönemlerde Louisville bölgesi, şehir içi ulaşımda bisiklet kullanımını teşvik eden girişimleriyle dikkat çekiyor. Bu nedenle doğrudan havalimanı ya da otel çevresindeki istasyonlardan bisiklet kiralama yoluna giderek şehri eğlenceli bir biçimde keşfedebilirsiniz. Son olarak; bazı otellerin konuklarını merkezin 8 km uzağında yer alan Louisville Havalimanı’ndan özel servis araçları ile karşıladığını hatırlatalım.