Kaynarca Otelleri Ara

En uygun Kaynarca otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kaynarca otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kaynarca Hakkında

Kaynarca Hakkında

İstanbul Pendik ilçesine bağlı Kaynarca, Sakarya Vadisi ile Karadeniz arasında eşsiz bir konuma sahip. M.Ö. 304 yılında başlayan Kaynarca'nın uzun tarihinden dolayı, burayı gezerken Pantos, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına ait pek çok etkileyici eser göreceksiniz.

Kaynarca, tarihi güzelliklerinin yanında muhteşem doğasıyla da sizi büyüleyecek bir yer. Acarlar Longozu Doğa Koruma Alanı, el değmemiş doğa güzelliklerinin içinde huzurla dinlenerek doğa yürüyüşler yapabileceğiniz bir alanı size sunuyor. Acarlar Longozu, dünyanın en büyük longoz ormanına da ev sahipliği yapıyor ve bu yüzden dünya çapında ilgi görüyor. Doğa yürüyüşleri, kuş gözlemciliği, piknik ve olta balıkçığı için tercih edilen Acarlar Longozu Doğa Koruma Alanı, İstanbul şehrine çok yakın olmasından dolayı size kalabalık şehir hayatından güzel bir kaçamak fırsatı sunuyor.

Kaynarca’nın dikkat çeken doğal güzelliklerinden birisi de halk arasında mağara kiliseleri olarak bilinen kaya mağaralarıdır. Derelerin etrafında yer alan bu etkileyici mağaralar, kayalar oyularak özenle hazırlanmış ve konumlarından dolayı çarpıcı manzaralara sahip.

Kaynarca gezinizde doğa güzellikleri gördükten sonra Kaynarca Meydanı’nın her köşesinde bulabileceğiniz balık restoranlarında taze alabalıkları tadabilirsiniz. Kaynarca alabalık çiftlikleriyle de ünlü. Buz gibi kaynak sularıyla havuzlarda yetiştirilen alabalıkları kendiniz seçebilir, arzunuza göre hazırlatıp büyüleyici bir atmosferde tadabilirsiniz. Alabalık dışında bıldırcın kebabı ve güveçte mantarı da Kaynarca’da mutlaka denemeniz gereken yemekler arasında.