Kargıcak Otelleri Ara

En uygun Kargıcak otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kargıcak otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kargıcak Hakkında

Antalya'nın turistik ilçelerinden Alanya’ya yaklaşık 20 kilometre mesafede yer alan Kargıcak, özellikle yaz aylarında pek çok yabancı ve yerli ziyaretçiyi bölgeye çekiyor. Geçmiş çağlarda ‘’Momphsuestiya’’ ve ‘’Pamfilya’’ olarak anılan bölgede bulunan mahallenin eski dönemlerde Antik Yunan ve Pers medeniyetlerinin etkisinde kaldığı biliniyor. Günümüzden yüzyıllar öncesinde pek çok savaş ve mücadeleye sahne olan Kargıcak ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla birlikte ülke içinde popüler turizm merkezleri arasında hızla yükselmesiyle dikkati çekiyor. 

Antalya şehir merkezinden 150 kilometre uzaklıktaki Kargıcak, 5 bin civarında nüfusa ev sahipliği yapıyor. Yakınlarında bulunan lüks otelleriyle yıldızı gitgide parlayan mahalleye rahatça ulaşmak için Alanya Gazipaşa Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Kargıcak seyahatinizde değerlendirebileceğiniz diğer bir aktarma noktası ise kısmen uzak sayılabilecek Antalya Havalimanı. Birbirinden muazzam tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan mahalle ve yakın çevresinde gezerken bölgenin simgesi sayılan Kızıl Kule’yi muhakkak görmelisiniz. Yüksekliği 33 metreye ulaşan kule, adını yapımında kullanılan kırmızı renkli taşlardan alıyor. Üstelik tarihi kuleden seyredilebilen panoramik Alanya manzarası adeta baş döndürücü. 

Yüzlerce yıllık tarihi barındıran diğer eserlerden Alanya Kalesi ve Alanya Tersanesi eski zamanların görkemine daha yakından tanık olabilmeniz adına rotanız üzerinde yerini alabilir. Ayrıca hayli enteresan sarkıt ve dikitleri ile ünlenen Damlataş Mağarası ve mağaranın hemen yakınlarında bulunan plajı da keyifli bir gezinti için tercih edebilirsiniz. İlçe merkezinin birkaç kilometre dışında bulunan Dimçayı ise genellikle sıcaklardan kaçarak serinlemek isteyenler arasında son derece revaçta.

Kargıcak Galeri

Kargıcak Otelleriyle İlgili Son Yorumlar

Kargıcak Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.