2. Sayfa Kaputaş Plajı Yakınındaki Oteller

En uygun Kaputaş Plajı yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kaputaş Plajı yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kaputaş Plajı Hakkında

Dalgalı sahili ile ünlü Kaputaş Plajı, Türkiye’nin en iyi tatil noktaları arasında yer alan Kaş - Kalkan karayolu üzerinde bulunuyor. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği ve denize girdiği önemli bir turizm merkezi olan Kaputaş, bu özelliği ile civarındaki otellerin de değerini bir kat daha artırıyor. Akdeniz’in tüm güzelliklerinin önünüze serildiği lokasyonda yaklaşık olarak 6 kilometre yarıçapında 84 tesis bulunduran bölgede, butik oteller ve hoteller hizmet veriyor. Odalarından Akdeniz’in muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz konaklama tesislerinin birçoğunda açık havuz bulunması sebebiyle günü, şezlonglarda güneşlenerek geçirebilir, barlarında sizin için hazırlanan içeceklerle eşsiz bir tatilin keyfine varabilirsiniz. Bölgedeki otellerin bir kısmı butik konsepti benimsediği için yalnızca oda kahvaltı hizmeti verebiliyor. Ancak hotel konsepti ile müşterisini ağırlayan tesislerde ise akşam yemeklerini yiyebileceğiniz alakart restoranlar bulunuyor. Bu restoranlarda bölgenin en ünlü şefleri tarafından hazırlanan Akdeniz’in en güzel tatlarını bulabileceğiniz menülerle tatil yapmanın yanı sıra yeni lezzetler de keşfedeceksiniz.

Kaputaş civarı aynı zamanda Likya Uygarlığı bölgesinde yer alıyor. Dolayısıyla gezilip görülebilecek birçok tarihi ve doğal güzellikleri de barındırıyor. Patara Harabeleri, Patara Amfi Tiyatro, Ksantos Antik Kenti, dünyanın en uzun plajları arasında yer alan Patara Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Büyük Çakıl Plajı gezip görülebilecek arasında sayılabilir. Kaputaş bölgesine ulaşımda ise hava yolunu kullanacak misafirler Dalaman Havalimanı’nı kullanarak, buradan kalkan servislerle bölgeye ulaşabilirler. Buna ek olarak kara yoluyla gelecek olan konuklar otobüs ile Kalkan’a gelebilirler ve buradan servislerle otellerine geçiş yapabilirler.

Kaputaş Plajı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.