Kamerun Otelleri Ara

En uygun Kamerun otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kamerun otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kamerun Hakkında

Afrika kıtasının en tanınan ülkelerinden biri olan Kamerun, balta girmemiş ormanları ve nesli tükenmekte olan pek çok hayvana ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Kıta ile özdeşleştiği için ‘Küçük Afrika’ olarak anılan ülkede, pek çok etnik grup beraber yaşam mücadelesi veriyor. Kamerun ekonomisi, temelde tarıma dayansa da yeraltından çıkarılan boksit ve petrol de ekonomiye ciddi bir gelir sağlıyor.

Nijerya, Kongo, Ekvator, Gabon, Çad ve Orta Afrika Cumhuriyeti ile ortak sınırlara sahip olan ülkenin Atlas Okyanusu’nda uzun bir kıyı şeridi bulunuyor. Adı sık sık kuraklıkla ve açlıkla birlikte anılan Afrika kıtasında bulunmasına karşın Kamerun, bölgenin en çok yağmur alan ülkesi.

Genel olarak tropikal iklimin hâkim olduğu ülkede, bazı bölgelerde farklı iklim tipleri de yaşanıyor. Kamerun ziyaretinde aşırı sıcaklara maruz kalacağınız için gerekli önlemleri almanızı tavsiye ederiz. Kamerun’un en dikkat çeken şehri Limbe’deki doğal yaşam merkezi olarak bilinen Limbe Wildlife Centre dört binin üzerinde vahşi hayvanı bünyesinde barındırıyor. Ziyaretçilerin yardımlarıyla ayakta kalan Wildlife Centre yaralı hayvanları tedavi etmesinin yanı sıra nesli tükenmekte olan hayvanların üremeleri için de ciddi çalışmalar yürütüyor. Başkent Yaounde’de bulunan müzeler ve tarihi eserler kıtanın en gizemli hazinelerini ziyaretçilere sunuyor. Müzik ve eğlence düşkünleri için doğru adres ise ülkenin bu alandaki merkezi olan Douala kenti.

Ülkede yaşayan tüm etnik grupların farklı tarihlerde gerçekleştirdiği birçok festival katılımcıları coşturuyor. Gondar şehrinde ocak ayında Hıristiyanlar tarafından gerçekleştirilen Timkat Festivali, dini açıdan ülkede kutlanan en büyük festival olarak biliniyor. Eski adetleri canlı tutmak için Foumban şehrinde aralık ayında düzenlenen Foumban Festivali, kralın tahta çıkışının temsili olarak canlandırılmasıyla başlıyor ve ülkenin yöresel müzikleriyle birlikte büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Dünya çapında birçok atlet yetiştirmiş olan Kamerun’da gerçekleştirilen Mount Cameroon Race of Hope maratonu şubat ayında yarış severleri bekliyor.

Ülkenin sempatik restoranları olan Chantiers’lerde yerel lezzetleri tadabilir ve büyük bir şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Ziyaretçilere kendi özel lezzetleri olan Ndole, Fufu, Broset ve Sangah’ı sunmaktan büyük keyif alıyorlar. Sadece Kamerun’da bulabileceğiniz kırmızı muzu da tatmayı ihmal etmeyin.

Kamerun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ziyaretçilerine vize şartı koyan ülkeler arasında yer alıyor. Bu nedenle ülkeye gelmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Kamerun temsilciliklerinden vize almış olmanız gerekiyor. En ekonomik uçak biletlerini Enuygun.com üzerinden karşılaştırabilir ve en uygun bileti anında satın alabilirsiniz.