Kalambaka Otelleri Ara

En uygun Kalambaka otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kalambaka otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kalambaka Hakkında

Kalambaka Yunanistan'ın Trikala Bölgesi'nde çok eski bir yerleşim yeri. Her ne kadar Kalambaka da çok sayıda tarihi esere ve kalıntıya ev sahipliği yapıyor olsa da şehir özünde Meteora olarak adlandırılan bölgenin hemen eteklerinde kurulu ve Meteora ziyaretçilerini ağırlayarak tanınır hâle gelmiş ve gelişmiş bir kent.

'Havada Asılı' anlamına gelen Meteora sarp ve yüksel kayalıklardan oluşur ve Kalambaka'yı turistik açıdan değerli ve ilgi çekici hâle getiren en önemli unsur olarak kabul edilir. Unesco Mirasları Listesi'nde yer alan Meteora'nın dik yamaçlarında çok sayıda tarihi Ortadoks Kilisesi ve manastır yer alır. Buraları gezerken cinsiyet ayırımı olmaksızın omuzlarınız ve dizleriniz kapalı olacak şekilde giyinmeniz gerektiğini unutmayın. Meteora'ya taksi ile gidebileceğiniz gibi mistik havasını daha iyi hissedebilmek adına birçok ziyaretçi gibi yürümeyi tercih edebilirsiniz. Ziyaretiniz sıcak yaz aylarına denk geliyorsa öğlen güneşine karşı tedbirli olmayı ve yanınızda bol su bulundurmayı unutmayın.

Meteora Doğal Tarih Müzesi ve Mantar Müzesi Kalambaka ziyaretçilerinin mutlaka gezmesi gereken bir yer. Müze gezinizin sonunda mantar turşusundan mantar likörüne kadar uzanan geniş bir yelpazede alışveriş yapabilirsiniz. Müzeseverler gezilecek yerler listesine Yunan Kültür Müzesi'ni de mutlaka eklemeli. Theopetro Mağarası on binlerce yıl öncesine kadar uzanan kalıntıları ile sadece Kalambaka için değil tüm Yunanistan için önemli bir tarihi hazine konumunda.

Akdeniz ikliminin etkisi altında olan Kalambaka'da kışlar ılık fakat yağışlı geçer. Uzun ve kurak yaz ayları, özellikle temmuz ve ağustos, çok sıcak olduğundan bahar mevsimleri kenti ziyaret etmek için en uygun zaman olarak kabul edilir.