Kalamata Otelleri Ara

En uygun Kalamata otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kalamata otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kalamata Hakkında

Kalamata Yunanistan’ın güney kısımlarında yer alan turistik olarak daha az bilinen o yüzden de sakin bir Yunanistan tatili için keyifli bir yerdir. Plajlarında yaz tatili yapabilir, restoranlarında lezzetli ve taze Ege lezzetlerini tadabilir, akşamları da tavernalarında eğlenebilirsiniz. Başkent Atina’ya 240 km uzaklıktadır. Kalamata’da gezilecek yerlerin başında Isabeau Kalesi ve bu kalenin eteğinde yer alan Eski Şehir, 1873 yılında yapılan Panagai Ipapanti Kilisesi, 13. Yüzyıl’dan kalma Agioi Apostoloi Bizans Kilisesi gelir. Ayrıca Belediye Binası, Modern Yunan Sanat Galerisi, Benakeion Arkeoloji Müzesi, Kral George Meydanı, Folklor ve Tarih Müzesi de görülecek yerler arasında yer alır.

Zeytin ağaçları ve zeytinyağı ile ünlü bu liman şehrinin 4 km uzunluğundaki sahil yolunda mavi bayraklı denize girebilir ve bu yol kenarındaki taverna, kafe, bar ve kulüplerde bir şeyler atıştırıp eğlenebilirsiniz. Ayrıca şehrin biraz daha dışında kalan diğer plajlara da gitme imkânınız var. Vaktiniz varsa şehre 8 km uzaklıktaki Verga Plajı, 10 km uzaklıktaki Mikri Mandineia Plajı ya da 12 km uzaklıktaki Avia plajları gibi pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Şehir merkezinden 11 km uzaklıktaki Messini kasabası da bir başka keyifli alternatif.

Kalamata oldukça küçük bir havalimanına sahip ve genellikle tatil günlerinde charter uçuşlara ev sahipliği yapıyor. Bunun dışında Atina gibi Yunanistan’ın farklı şehirlerinden kalkan iç hat uçuşlarda da kullanılıyor. Havalimanından şehre gitmek için otobüs ya da taksi olarak iki seçenek bulunuyor. Havalimanının hemen çıkışındaki otobüs durağına gelen otobüslere binebilirsiniz. Taksi kullanacaksanız önceden rezervasyon yaptırmanız, sınırlı sayıda taksi nedeniyle daha uygun olur.