Kailua-Kona Otelleri Ara

En uygun Kailua-Kona otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kailua-Kona otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kailua-Kona Hakkında

Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri’nin takımada şeklindeki eyaletlerinden biri. Eyaletin ve ABD’nin en büyük adası ise Büyük Ada. 9 bölgeden oluşan ve aynı zamanda Hawai’i adıyla da anılan adanın en önemli merkezlerinden biri de Kona.

Tarihi adı “Rüzgar altı” olan ve Güney ile Kuzey Kona olarak iki bölgeye ayrılan Kona’da eyaletin genelinde olduğu gibi turizm en önemli geçim kaynağı. Özellikle tüplü ve tüpsüz dalış, su sporları, yunus ve deniz kaplumbağası turları ve okyanus hayatı turları adanın en önemli turistik aktiviteleri. Kona’da ayrıca Magic Sand, Manini’owali Plajı ve Makalawena gibi meşhur plajlar da bulunuyor. Büyük Ada’nın diğer bir özelliği de eyaletin uluslararası havalimanlarından ikisine ev sahipliği yapması.

4 adet havalimanı bulunan eyaletin en büyük adasında yer alan uluslar arası havalimanlarından biri de Kona’da. Kona Uluslararası Havalimanı, ABD ve Kanada’dan gelecek yolculara Hawaii kapılarını açıyor. Yıllık 3 milyona yakın yolcu ağırlayan ve Kona’nın Keahole adlı yerleşimi yakınlarında bulunan havalimanı ayrıca uzay aracı Challenger’ın geçirdiği kazada hayatını kaybeden Ellison Onizuka adına açılmış bir de uzay müzesine ev sahipliği yapıyor.