Jamaika Otelleri Ara

En uygun Jamaika otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Jamaika otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Jamaika Hakkında

Karayip Denizi’nin güneyinde yer alan Jamaika, dört tarafı denizle çevrili bir ada ülkesi. Kristof Kolomb’un, '‘Gözlerin gördüğü en güzel ada’' olarak tarif ettiği ülke nüfusunun büyük çoğunluğunu Afrika kökenli göçmenler oluşturuyor. 1962’den itibaren bağımsızlığını ilan eden Jamaika ekonomisine en büyük katkı turizm ve madencilikten gelirken, tarım, finans ve sigorta sektörlerindeki çalışmalar da önemli getiri sağlıyor.

Doğuda Haiti ve kuzeyde Küba’yla deniz ötesi komşuluğu bulunan Jamaika’nın genelinde sıcak iklimler görülüyor. İç kesimlerde ılıman iklimin hâkim olduğu ülkenin kıyı kesimlerinde ise tropikal iklim hüküm sürüyor. Jamaika’da yazın sıcaklık 30 dereceye kadar çıkarken, çok sert geçmeyen kış aylarında sıcaklık 18 dereceye kadar düşüyor. Büyük Antiller bölgesinin en önemli limanı ve Jamaika’nın başkenti olan Kingston, ülkenin ticaret merkezi olmasının yanı sıra doğal güzellikleriyle de hayranlık uyandırıyor. Birçok Amerikan filmine ev sahipliği yapan Montego Bay’ın yanı sıra uzun sahil şeridi ve bölgeye kurulan turistik tesisleriyle Portmore de ülkenin görülmesi gereken önemli şehirleri arasında yer alıyor.

Reggae müziğinin kralı olarak bilinen Bob Marley’in doğumuna tanıklık eden Jamaika’nın tüm cadde ve sokaklarında bu müziğin etkisini görmek ve hissetmek kaçınılmaz. Müziğe âşık insanların ülkesinde her yıl çok sayıda müzik festivali düzenleniyor. Air Jamaica Caz ve Blues Festivali, Reggae Maratonu ve Jamaika Karnavalı halkın ve turistlerin yoğun katılımı ile gerçekleşiyor. Tüm bu güzelliklerin içerisinde kendinizi kaybetmeden önce, ülkedeki bazı güvenlik zafiyetlerini bilmeli ve güvenilir olmayan bölgeleri ziyaret etmekten kaçınmalısınız.

Tropikal ve ılıman iklimin sunduğu lezzetler olan avokado, papaya, muz ve ananasın yanı sıra pirinç ve deniz ürünleri de ülke mutfağına zenginlik katıyor. Ülkenin en meşhur yemeklerinden olan kızarmış yayın balığı ve acı baharatla tüketilen jerk isimli yemeğin yanı sıra rom içkisi de son derece ünlü.

Jamaika’yı turistik ve diplomatik amaçlı ziyaret edecek olanlar doksan gün süreyle vizeden muaflar. Bu eşsiz güzellikteki ülkeyi keşfetmek istiyorsanız Enuygun.com’dan uçuşları karşılaştırarak en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Jamaika Ülke Rehberi