İrlanda Otelleri Ara

En uygun İrlanda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İrlanda otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İrlanda Hakkında

Resmi adı İrlanda Cumhuriyeti olan ve Britanya Adaları’nın batısında yer alan ada ülkesi İrlanda, oldukça gelişmiş ekonomisi ile biliniyor. İlk İrlanda yerlilerinin yerleşmesi milattan önce 6000 yıllarına dayanıyor. Köklü bir geçmişi olan ülkenin kültürel yapısı da günümüze kadar büyük bir özenle korunmuş durumda. İrlanda’nın resmi dili İrlandaca (Galce) ve İngilizce. Ülkede kullanılan para birimi ise avro. İrlanda, hem ekonomik hem de sektörel çeşitlilik anlamında Avrupa Birliği'ne üye olduktan sonra gösterdiği üstün başarı ve gelişme sonucu ''Kelpt Kaplanı'' unvanını almaya hak kazanmış nadir Avrupa Birliği ülkelerinin başında geliyor.

Ülke ekonomisinin büyük bir kısmını karşılayan iki önemli sektör, tarım ve endüstri. Refah seviyesi ve yaşam standartları yüksek olan İrlanda, bu konuda dünya sıralamasında ilk onda yer alıyor. Tarım ve endüstrinin dışında da hayvancılık, sanayi, ticaret ve ulaşım sektörlerinde de inanılmaz gelişmiş bir ülke olan İrlanda’nın en önemli ticaret merkezlerinden biri ve aynı zamanda başkenti ise Dublin. Kuzeybatı Avrupa’da yer alan İrlanda’nın batısında Atlas Okyanusu, doğusunda İrlanda Denizi, güneyinde ise Kelt Denizi yer alıyor. 6 milyona yakın nüfusa sahip İrlanda Cumhuriyeti’nin Dublin dışında hem turizm anlamında hem de iş dünyasında ün kazanmış diğer şehirleri ise; Galway ve Belfast.

Serin ve ılık bir okyanus ikliminin hakim olduğu İrlanda, dört mevsim turizme elverişli bir ülke. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri olağandan daha fazla sürüyor ve aynı zamanda dört mevsim yağış görülüyor. İrlanda kültürü ve özellikle müziği neredeyse tüm dünya tarafından tanınıyor.

Kendine has yemekleri ve kültürel değerleri olan ve buna her daim sahip çıkan İrlanda’da hemen hemen her ay devasa organizasyon ve festivaller düzenleniyor. Bunlardan ilki, dünyanın en iyi 10 festivali kategorisinde de yer alan ve her yıl düzenli olarak Dublin’de organize edilen St. Partric’s Günü Festivali. Bunun dışında festivallerinin büyük bir çoğunluğu müzik organizasyonlarından oluşuyor ve her yıl dünyanın birçok yerinden ziyaretçi çekiyor.

Avrupai bir kültüre sahip olsa da; İrlanda’nın kendine özgü geleneksel mutfağı ve farklı yeme içme alternatifleri mevcut. En meşhur yemeklerinin başında gelen Shepherd’s Pie ve Irish Breakfast adını verdikleri İrlanda kahvaltısını tatmadan İrlanda tatilinizi sonlandırmamanızda fayda var. Ülkenin en önemli geleneksel yemekleri patatesle hazırlanıyor. İrlanda'da neredeyse sudan bile fazla tüketilen tek içecek ise bira. İrlanda’ya en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’dan karşılaştırarak, ülkede dilediğiniz noktaya en uygun uçuş fırsatlarını yakalayabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

İrlanda Ülke Rehberi