İncekum Otelleri Ara

En uygun İncekum otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İncekum otellerini listele.

İncekum Hakkında

İncekum, Antalya’nın en gözde ilçelerinden biri olan Alanya’ya bağlı, turistik bir Akdeniz beldesi. Alanya’ya 25 km, Antalya’ya ise 100 km uzaklıkta bulunan İncekum muhteşem plajlarıyla ön plana çıkıyor. Alanya’da sessiz sakin bir yerde tatil yapmak isteyenler İncekum’u tercih edebilir. 4 km uzunluğunda bir sahil şeridi bulunan bu beldedeki tüm plajların altın sarısı, incecik kumlardan oluşan kumsalları var. Çam ağaçlarıyla çevrili sahillerinde mavi ve yeşilin her tonunu görmek mümkün. İncekum’da çok fazla büyük tesis olmasa da bütçenize uygun bir konaklama yeri bulabilirsiniz. İncekum sahili boyunca birbirinden güzel butik otel, pansiyon ve kiralık yazlık evler var.

İncekum’un denizi sığ olması nedeniyle de genellikle çocuklu ailelerin ilk tercih oluyor. 50 metre kadar gidildikten sonra hafif derinleşen denizinde yüzebilir, Maldivler’i aratmayan kumsalında güneşlenebilirsiniz. Otellerin geneli denize çok yakın yerlerde bulunuyor. Ayrıca İncekum’da bulunan orman kampı, kamp tutkunları için ideal bir yer. Bunun yanı sıra İncekum’un çevresinde gidilebilecek güzel mesire yerleri de var. İncekum 1 ve İncekum 2 diye adlandırılan bu mesire yerlerinde ücretsiz denize girebileceğiniz gibi belli noktalarda piknik de yapabilirsiniz. Su sporları için inanılmaz elverişli olan İncekum’da konakladığınız otelin aktivitelerine katılabilirsiniz. Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerini sahildeki kafe ve restoranlarda tadabilirsiniz.

Antalya ile Alanya arasında mükemmel bir konuma sahip olan İncekum’a hem Antalya’dan kalkan dolmuşlarla hem de Alanya’dan hareket eden minibüslerle gidebilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan 100 km uzaklıkta olan İncekum’a havalimanından araç kiralayarak da ulaşabilirsiniz.

İncekum Galeri

x