Ildır Köyü Otelleri Ara

En uygun Ildır Köyü otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ildır Köyü otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ildır Köyü Hakkında

Antik dönemlerde  ‘’Erythrai’’ adıyla bilinen Ildır, İzmir’in gözde tatil beldesi Çeşme’ye bağlı bir mahalle. Erythrai, Yunan dilinde kırmızı anlamında kullanılıyor ve bu ismin yöredeki kızıl renkli evlerden geldiği tahmin ediliyor. Çok eski çağlardan beri yerleşim için tercih edilen bölge bir süre Lidyalıların hakimiyetinde kaldı. Persler, Romalılar ve Bizanslılar ise Ildır’da egemenlik kuran diğer önemli medeniyetlerden. Bölgede yapılan kazılarda ortaya çıkarılan antik tiyatro ve akropolün kalıntılarını gezerek Ildır ve civarında kültürel geziye çıkabilirsiniz.

Tarihi mahalleye rahatça ulaşmak için İzmir’de bulunan Adnan Menderes Havalimanı’na uçabilir, terminalin önünden hareket eden Çeşme otobüslerine binebilirsiniz. Üstelik Çeşme’nin merkezinde eski kaleye çıkarak çevreyi kuş bakışı görme ve marinadaki mekanlarda yatları seyrederek keyifli dakikalar geçirme şansınız var. Ildır’a yazın geldiğinizde civardaki plajlardan denize girebilir ve şüphesiz bölgenin tadını daha iyi çıkarabilirsiniz. Kış geldiğinde ise şömineli mekanlarda dinlenerek enerjinizi tazeleyebilirsiniz.

Ildır’da hangi mevsim olursa olsun yöreye has enfes tatları denemeyi ve tatilinizi tatlandırmayı ihmal etmeyin. Sabahları fırından çıkan simit ve boyozla güne bölge sakinleri gibi başlayabilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerinde ise midye dolma, balık, karides ve kalamar tava gibi tatlarla donatılan sofralar karşısında hayranlığınızı saklamakta hayli zorlanacaksınız. Neredeyse her adımınızda tarihin ve doğanın büyüsüne kapılacağınız bu nefis yere seyahat için bahar ve yaz ayları hayli ideal. Ildır’da konaklama yerleri ise genellikle küçük ve az odalı tesislerden oluşuyor. Çeşme otelleri özel plaj, teras ve açık yüzme havuzu seçenekleri de sunabiliyor.