Huddersfield Otelleri Ara

En uygun Huddersfield otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Huddersfield otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Huddersfield Hakkında

İngiltere’nin kuzeyinde, Manchester ile Leeds kentleri arasında bulunan Huddersfield’in Londra’ya uzaklığı 310 kilometre. Kent West Yorkshire bölgesinde, Home Nehri’yle Colne Nehri’nin kesiştiği noktada konumlanıyor ve İngiltere’nin en büyük 11. şehri olarak anılıyor.

Huddersfield yaklaşık 20.000 öğrencinin eğitim gördüğü büyük bir üniversiteye ev sahipliği yaptığından, hem gençliğin modernizmine hem de derin bir tarihe sahip. 18. Yüzyılda yaşanan Sanayi Devrimi’nin etkisini ve Victoria döneminin en güzel örneklerini göreceğiniz kentte tarihi Huddersfield Tren İstasyonu İngiltere’nin en görkemli istasyon yapısı olarak tanımlanıyor. Yaklaşık 3000 binanın bulunduğu şehirde 200’den fazla yapı tarihi öneme sahip olup, özellikle de George Oteli ve Tren İstasyonu çevresinde konumlanıyor. Şehre en yukarıdan bakan Kale Tepesi’ndeki Victoria Kulesi, Aziz Petrus Kilisesi ve sadece yayalara açık Arnavut kaldırımlı sokağındaki Pack Horse Centre alışveriş merkezi de ‘mutlaka gezin, görün’ diyeceğimiz tarihi noktalardan birkaçı.

Kentin adı anıldığında ilk akla gelenlerden biri, nüfusun büyük bir tutkuyla bağlı olduğu ve tarihinde ilk kez burada oynandığı bilinen rugby sporu. 1895’de kurulan Huddersfield Giants adındaki rugby lig takımıyla, 1908 yılında kurulan Huddersfield Town AFC futbol takımı ise şehrin en büyük övünç kaynaklarından.

Huddersfield'in büyük bir kesimi Müslüman göçmenlerden oluşuyor ve ülkenin her yerinden eğitim için gelen gençlerle cıvıl cıvıl bir ortama sahip. Avrupa’da bira ve elma şarabıyla meşhur olan kentte her yıl Oktoberfest Bira ve Cider Festivali ile dünyanın en büyükleri arasındaki bir müzik festivali düzenleniyor. Festivallerin eğlenceli temposuna katılabileceğiniz gibi kentteki birçok sanat müzesini de ücretsiz gezebiliyorsunuz.

Huddersfield’deki ulaşım ağı mükemmel donanımlı olup, çevredeki tüm şehirlere kolayca erişebiliyorsunuz. Karayoluyla ulaşımı tercih ettiğinizde şehre M1 ile M62 otoyollarıyla bağlanabiliyor, ya da raylı sistemi kullanabiliyorsunuz.  Leeds Bradford Uluslararası Havaalanı ise şehre 38 kilometre mesafede ve Avrupa ile İngiltere’deki tüm şehirlere buradan uçabiliyorsunuz.