Haiti Otelleri Ara

En uygun Haiti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Haiti otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Haiti Hakkında

Haiti, Karayip Denizi’nde bulunan Hisponiala Adası’nın batı kısmında yer alan bir yarımada ülkesi. Adanın diğer yarısında Haiti’nin tek sınır komşusu olan Dominik Cumhuriyeti bulunuyor. Ülkenin başkenti Port-au-Prince.

Eski bir Fransız Sömürgesi olan ülkede bugün yerel dil Haiti Kreyonu’nun yanı sıra Fransızca da hâlen resmi dil olarak kabul ediliyor.

Batı yarımkürenin en fakir ülkesi konumunda olan Haiti’de günümüzde siyasi iç karışıklıklar devam ediyor. Ülkede yollar bozuk ve trafik akışı kötü.

Haiti tropikal iklim kuşağında yer alan bir ülke. Bu nedenle sıcaklık yıl boyu ortalama 25 – 30 derece civarında ölçülüyor. Ağustos, eylül ve ekim ayları şiddetli fırtınaların ve kasırgaların yaşandığı dönem olduğundan ülkeyi ziyaret etmek için bu zaman dilimi tavsiye edilmiyor. Şubat ayı Haiti Karnavalı ve Vodou Festivali zamanı olduğundan ülkenin en çok turist çeken dönemi. Eskiden yoğun olarak yapılan şeker kamışı üretimi yerine günümüzde ağırlıklı olarak kahve üretimi yapılıyor. Ülkede mango başta olmak üzere çok çeşitli tropikal meyveler yetişiyor. Haiti mutfağının temel malzemesi pirinç. Deniz mahsulleri de en çok tüketilen yiyecek seçenekleri arasında. Özellikle ton balığı ve somon balığı ile yapılan çeşitli yemekler tüm ziyaretçilere tavsiye ediliyor. Ayrıca tropikal meyveler de ülkede denenmesi gereken lezzetlerden. Halk pazarlarında bu meyveleri rahatlıkla bulabileceğiniz gibi buralardan el yapımı yerel hediyelik eşyalar da alabilirsiniz. Alışveriş sırasında pazarlık yapabilirsiniz.

Sans-Souci Sarayı, Notre Dame Katedrali, Ulusal Tarih Parkı, Etang Saumatre Gölü, Ulusal Sanat Müzesi, Port-au-Prince Katedrali ile Citadelle Laferriere Haiti’de görülmesi gereken yerlerden bazıları.

Haiti aynı zamanda muhteşem güzellikte koylara sahip. Bembeyaz kumsallarda güneş banyosu yapabilirsiniz. Okyanusun keyfini çıkarmak isteyenler yüzmenin dışında; sörf, su kayağı, tüplü dalış, şnorkelli dalış ve tekne turu gibi aktivitelere katılabilir. Ülkede doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz trekking turları da düzenleniyor.

Haiti’ye gitmeden önce salgın hastalıklara karşı aşı olmalısınız. Ülkede bulunduğunuz süre boyunca hem şebeke suyunu içmemeye hem de sivrisineklere karşı tedbirli olmaya özen göstermelisiniz.

Tüm olanaksızlıklara rağmen müthiş bir doğal güzellikle ve samimi, sıcakkanlı ve güler yüzlü halkıyla sizi karşılayacak olan Haiti’ye seyahat etmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir ve biletinizi dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz.