Haifa Otelleri Ara

En uygun Haifa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Haifa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Haifa Hakkında

Bir liman ve sanayi kenti olarak işlevini sürdüren Haifa şehri, Kuzey İsrail’in kültürel merkezi konumundadır. Ülkenin üçüncü büyük şehri Haifa petrol rafinerisi bakımından oldukça gelişmiştir. Dünyaca ünlü markaların birçoğu kent merkezine konumlanmıştır. Kutsal olarak adlandırılan ve kitaplarda geçen Kermil Dağı Haifa şehrinde yer alır. Bu dağda Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Bahailik için kutsal bir kalıntı olan İlyas Peygamberin mağarası da vardır. Yıl boyunca Akdeniz ikliminin etkisinin görüldüğü şehir merkezinde sıcak ve nemli bir hava hâkimdir. Şehirde yazlar kuru ve az yağışlı geçerken kış ayları soğuk ve yağmurlu geçer.

Şehrin yaz aylarında ortalama sıcaklığı 26 dereceyi bulur. Her yıl düzenlenen Haifa Uluslararası Film Festivali'ne birçok ülkeden yönetmen, film ekibi ve çeşitli kategorilerdeki filmler katılır. Bu festivale katıldığınız zaman sevdiğiniz bir yönetmenle tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Şehir genelinde daha çok ev yemekleri ön plana çıkar. Ayrıca Avrupa, Asya, Etiyopya, Yahu, Akdeniz, Tayvan ve Hint mutfaklarından lezzetlerin yanı sıra deniz mahsulleri de sık bir şekilde tercih edilir. Fast-Food kültürünün de etkisinin görüldüğü şehir merkezinde yöresel ikramlarda menülere ilave edilir. Şehir genelinde eğlence hayatı yok denecek kadar azdır.

Neandertal ve Homo Sapiens kalıntılarının bulunduğu mağaralara uğrayarak geçmiş dönemlerden günümüze kadar ulaşan eserleri görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Mount Carmel Milli Parkı da şehrin bir diğer önemli kültürel alanı olarak faaliyet göstermektedir. Haifa Havalimanı önemli ulaşım ağlarından birisi olarak şehrin yakınlarında bulunur.