Hafnarfjordur Otelleri Ara

En uygun Hafnarfjordur otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hafnarfjordur otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hafnarfjordur Hakkında

Reykjavik kent merkezinin yaklaşık 10 kilometre güneybatısında bulunan Hafnarfjörður, İzlanda’nın sakin yaşamıyla ünlü kasabalarından. Yaklaşık 30 bin nüfuslu kasaba balıkçılık ve ticaretle geçmişten bugüne gelişimini sürdürerek ada içinde önemli bir yerleşim haline geldi.  

Daha iyi yaşam sürebilmek adına buraya yerleşen halk kasabayı gitgide daha fazla geliştirdi. Günümüzde Hafnarfjörður İzlanda’nın önde gelen kültür ve sanat merkezleri arasına adını yazdırmayı başarıyor. Sokaklarında yürürken göreceğiniz sevimli evler genellikle kapalı olan havanın aksine rengarenk. Bugünlerde bölgede ayrıca alüminyum üretimi ve turizm bölge gelirlerinde önemli yere sahip. Çevresinde yapılabilecek pek çok keyifli aktivite seçeneği bulunan Hafnarfjörður’a sadece baş döndüren doğası için bile gelebilirsiniz. Her daim canlılığını koruyan liman bölgesi ise yürüyüş için ideal. 

Noel zamanı ışıklarla süslenen ağaçlarıyla kasaba hiç kuşkusuz en güzel dönemlerinden birini yaşıyor. Hafnarfjörður ve civarında bulunan Hellisgerði Botanik Bahçesi’nde havanın elverişli olduğu günlerde ailenizle birlikte piknik yapabilirsiniz. Oldukça enteresan bitki türlerine ev sahipliği yapan botanik bahçede gezerken bir şeyler içebileceğiniz kafe de bulunuyor. Seltún-Krýsuvík ismiyle bilinen jeotermal bölgede ise kayaların arasından çıkan kaynak sularını görebilirsiniz.

Hafnarfjörður gezinizi daha keyifli hale getirmek için bölgede ata binebilir, muhteşem doğa harikalarını fotoğraflayabilir, tırmanış yapabilirsiniz. İzlanda’nın dünyaca meşhur turistik yerlerinden Blue Lagoon ise yaklaşık 30 dakika uzaklıkta. Günübirlik bir geziyle rahatlıkla buraya gelerek keyfini çıkarabilirsiniz.  

Hafnarfjörður aynı zamanda enfes lezzetleriyle biliniyor. Kasabada tadına bakılması gerekenler arasında ise et çorbası, hamburger ve elbette balık var. Burada her daim taze balık ile deniz ürünlerini tadabilirsiniz.