Güney Afrika Otelleri Ara

En uygun Güney Afrika otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Güney Afrika otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Güney Afrika Hakkında

Kısaca Güney Afrika olarak da bilinen Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika’nın en güney ucunda yer alan ülke. Svaziland, Botsvana, Zimbabve, Namibya ve Mozambik ile karadan sınır komşusu olan ülkenin güneydoğu kıyılarında Hint Okyanusu, güneybatısında ise Atlas Okyanusu yer alıyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan Lesotho ise bağımsız bir krallık olarak varlığını sürdürüyor. Birden fazla başkente sahip ülkelerden biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yasama başkenti Cape Town, yürütme başkenti Pretoria, yargı başkenti ise Bloemfontein şehri.

Orta Afrika Cumhuriyeti ile birlikte adında Afrika kelimesini kullanan iki ülkeden biri olarak bilinen Güney Afrika Cumhuriyeti’nde İngilizce’nin dışında çeşitli Afrika dilleri de resmi dil olarak kabul ediliyor.

55 milyona yaklaşan nüfusu ile kıtanın en kalabalık ülkeleri arasında yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti siyahiler, beyazlar ve melezler başta olmak üzere çok sayıda farklı etnik gruba ev sahipliği yapıyor.

Kuzeyden güneye gitgide alçalan yükseltisi ile çok farklı yer şekillerine sahip Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en yüksek noktasını 3.450 metre yüksekliğe ulaşan Mafadi Dağı oluşturuyor. Ülkenin güneydoğu kıyılarında ise ünlü Ümit Burnu bulunuyor. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin güney kıyılarında yer alan iki küçük adadan meydana gelen Prens Edward Adaları’nda ise yerleşik olarak nüfus yaşamıyor.

Çok geniş bir alana yayılan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yer şekilleri, konum ve diğer faktörlere bağlı olarak çok farklı iklimler bir arada yaşanıyor. Ülkenin bazı bölgelerinde çöl iklimi hâkim olurken kıyılarda okyanus iklimine, Cape Town ve çevresinde ise Akdeniz ikliminin izlerine rastlamak mümkün. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin iç kesimlerinde karasal iklim etkisini gösteriyor. Genellikle hava koşullarının ılıman seyrettiği ülkede kar yağışına çok sık rastlanmıyor. Güney Yarımküre’de yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yıl boyunca mevsimler kuzeye kıyasla ters zamanlarda yaşanıyor. Ülkede yaz mevsimi aralık-şubat ayları arasında, kış dönemi ise haziran, temmuz ve ağustos aylarını kapsayan dönemde etkili oluyor. Genel olarak yıl boyunca ziyaretçileri zorlamayan sıcaklıkların görüldüğü ülkeye gelirken seyahat edeceğiniz bölgeye göre hazırlığınızı yapmanızda fayda var.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde ziyaretçilerin en fazla ilgisini çeken şehirlerin başında muhteşem plajları, göz alıcı caddeleri ve son derece canlı gece hayatı ile Cape Town geliyor. Ayrıca 5 milyona yaklaşan nüfusu ile Afrika’nın en kalabalık 3 şehrinden biri olan Johannesburg da ülkede görülmeye değer şehirlerin başında yer alıyor. Güney Afrika Cumhuriyeti’nde tüm ziyaretçilerin hayranlığını kazanan parkları, müzeleri ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ülkede salgın hastalıklar konusunda da dikkatli olmalı ve aşılarınızı yaptırmalısınız.