Gündoğan Otelleri

En uygun Gündoğan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gündoğan otellerini listele.

Gündoğan Hakkında

Muğla'nın Bodrum Yarımadası'nın kuzeyinde bir mahalle olan Gündoğan, önemli turizm merkezlerinden birisi. Ege Denizi kıyısında yer alan Gündoğan tertemiz denizi ve muhteşem plajları ile her sene özellikle yaz aylarında çok sayıda turist çeker. Gündoğan'ın sevilen tatil merkezlerinden Yalıkavak ile Göltürkbükü'nün arasında yer alıyor oluşu da popülaritesini artıran bir unsur.  Ancak Gündoğan'ın turizm açısından değeri bununla sınırlı kalmıyor. M.Ö. 4. yy'a dayanan tarihi geçmişi, yöredeki anıt kaya mezarları, yeldeğirmenleri ve eski kiliseleri Gündoğan'ı kültür turizmi açısından da önemli kılıyor.

Gündoğan açıklarındaki Küçük Tavşan Adası belde ziyaretçilerinin mutlaka uğraması gereken yerlerden. Limandan kalkan teknelerle sadece 15 dakikada ulaşılabilen adada tarihi Apostol Kilisesi bulunuyor.

Gündoğan aynı zamanda rüzgâr sörfü tutkunları için de önemli bir destinasyon. Hemen her zaman hafif rüzgârlı olan havası ve özellikle rüzgârın esiş yönü sörfçüler için ideal ortam sunuyor.

Gündoğan'da Akdeniz ikliminin etkileri görülür. Ilık kış ayları ile uzun ve sıcak yaz ayları Gündoğan ikliminin tipik özelliklerinden. Gündoğan Bodrum merkezine 25, Milas-Bodrum Havalimanı'na ise yaklaşık 47 km mesafede yer alıyor.

Gündoğan Galeri

x