Guadeloupe Otelleri Ara

En uygun Guadeloupe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Guadeloupe otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Guadeloupe Hakkında

Karayip Denizi’nde yer alan Guadeloupe, Fransız sömürgesi bir ada ülkesi. 2 büyük ada ve birkaç küçük adacıktan oluşuyor. Ülke ekonomisinde tarım, balıkçılık ve hafif yan sanayi görülüyor olsa da ekonominin temelini turizm oluşturuyor. Guadeloupe ayrıca eşsiz güzellikte plajlara ve berrak sulara sahip.

Ülkede subtropikal iklimin etkileri görülüyor ve her mevsim nem oranı oldukça yüksek. Sıcaklık yıl boyu 30 derece civarında ölçülüyor. Haziran ile ekim ayları arasında ise kasırgalar görülebiliyor. Turistik geziler için bu dönem tavsiye edilmiyor. Ülkede bulunan Soufiere Dağı günümüzde hâlen aktif olan bir yanardağ.

Ülke mutfağında yerel lezzetler ön planda olsa da Fransız mutfağının etkileri de görülüyor. Bu ada ülkesinde çok farklı deniz mahsullerini deneyebilir ve tropik meyveleri doyasıya tadabilirsiniz.

Guadeloupe’de trafik çok yoğun ve hızlı olduğundan dikkatli olmalısınız. Bunun dışında güvenli bir ülke olduğu söylenebilir. Ülke ziyaretçilerinin yapabileceği çok sayıda aktivite bulunuyor. Özellikle tüplü ve şnorkelli dalış turlarını deneyebilirsiniz. Tekne turları, kano gezileri ve sörf de iyi birer alternatif.

Guadeloupe’de çok güzel doğal parklar ve ormanlık alanlar bulunuyor. Kiralayacağınız bir ATV ya da arazi taşıtı ile bu güzellikleri keşfe çıkabilir ya da doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Gerçek doğaseverlerden biriyseniz, Jardin Botanik Bahçesi’ni de mutlaka gezmelisiniz. Tüm bu yerlerin dışında Carbet Şelalesi de görülmeye değer yerlerden biri. Guadeloupe Akvaryumu ve Guadeloupe Hayvanat Bahçesi ise turistlerin ilgisini çeken ve beğenisini kazanan yerlerden.

Ada yaşamında sporun da önemli bir yeri var ve futbol ada halkı için en önemli spor dalı. Turkuaz rengi denizinde yüzmeye doyamayacağınız, doğal güzelliklerine hayran bırakacak, sayısız kumsala sahip Guadeloupe’ye gitmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilirsiniz.

Türkiye’den Guadeloupe’ye direkt uçak seferi düzenlenmediğini ve aktarmalı olarak ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.