Grimentz Otelleri

En uygun Grimentz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Grimentz otellerini listele.

Grimentz Hakkında

Grimentz, Val d'Anniviers'deki Sierre vadi kasabasında bulunan 5 eski şehirden birisi. Şehrin en yakınındaki Vissoie’ye uzaklığı 7.5, Zinal’e 8, Sierre’ye uzaklığı ise 23 kilometre. Dik bir yamaca yayılan sevimli ahşap binaları, trafiğe kapalı dar sokakları, sokaklarını rengarenk yapan sardunyalarıyla bir kültür mücevheri olan şehir 1.572 metrelik bir rakımda bulunuyor. Grimentz şehri, sardunyanın en az 30 aromatik türüyle karşılaşacağınız sardunya yolundan, 1958 yılında inşa edilen De Moiry Barajı’na ve Moiry-Gletscher buzuluna kadar birçok panoramik görüntü sergiliyor. Kentin en az kendi kadar otantik İsviçre havasına sahip Zinal şehir merkezine 35 kilometrelik bir teleferik ağı bulunuyor.

Yaz veya kış, mevsim ne olursa olsun yapacak aktiviteler bulabileceğiniz şehrin büyüleyici bir doğası var. Spor tatiliyle kültürel bir molayı buluşturan atmosferinde hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendiriyorsunuz. 100 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş parkurlarına sahip şehirde kış aylarında 2900 metreden 2130 metreye kadar inen pistlerde kayak yapabiliyorsunuz. Grimentz’in en favori kış sporlarında kros kayak, kızak, kış yürüyüşleri de başı çekiyor ve kışın kullanılan pistlerin uzunluğu 220 kilometreyi buluyor. Dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biri olarak gösterilen şehrin iki kayak okulu bulunuyor ve doğal oluşum buz pistinde de paten kayabiliyorsunuz. Yaz aylarında ise ata binebiliyor, balık tutabiliyor, yürüyüş parkurlarında doğanın tadını çıkarabiliyorsunuz. Temmuz ayında halk müziği festivali düzenlenen şehirde ağustosta 130 kilometrelik Grand Raid dağ bisikleti yarışlarını izleyebiliyorsunuz.

Şehrin merkezinde ise 1550’li yıllardan kalma Burgher Hause mahzeni oldukça ünlü. Eski göçebe çiftçilerden bu yana süren bir gelenekle Karaçam ağacından oyulmuş fıçılarda bekletilen şarap beyaz buzul şarabı olarak adlandırılıyor ve kentin simgesi gibi kabul ediliyor.

Grimentz’in en yakın iniş noktası olan Cenevre Havaalanı’na uzaklığı 200 kilometre ve araçla 2 saat 20 dakikada havaalanından şehre ulaşım mümkün.

x