Golden Sands Otelleri Ara

En uygun Golden Sands otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Golden Sands otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Golden Sands Hakkında

Bulgaristan’da Varna şehrinin 18 kilometre kuzeyinde bulunan Golden Sands’ın adı asırlardır anlatılan bir efsaneden geliyor. Söylenceye göre altın aramak için kumsala gelen korsanlardan doğa bir intikam alıyor ve tüm altınları kuma çeviriyor. O günden bu yana da Karadeniz’de uzun bir sahile sahip beldenin adı Golden Sands (Altın kumlar) olarak anılıyor.

Bulgaristan’ın uluslararası tatil bölgesi olan Golden Sands’ın plajları aynı zamanda Karadeniz’in en uzun plajları. Kumlu alan 3,5 kilometre bir uzunluğa sahipken, bazı yerlerde 100 metreye kadar genişleyebiliyor. Plaj voleybolu, rüzgar sörfü, prasailing gibi birçok aktivitenin yanında sualtına aşık olacağınız dalışlar da yapabiliyorsunuz. Mavi Bayrak ödüllü kristal suları ve geniş yapraklı ormanların kapladığı yeşil bitki örtüsüyle ‘Karadeniz’in incisi’ denilen beldenin hemen yanında bir ulusal park bulunuyor. Karanfil ormanlarıyla çevrili, sürüngenler, yaban domuzları, Roam geyikleri ve nadir kuş türleriyle dolu ulusal parktan muhteşem bir manzara da izleyebiliyorsunuz. 500’ün üzerinde bitki türüyle karşılaşacağınız cennet doğa köşesinde astım, bronşit ve strese iyi geldiği söylenen şifalı kaplıcalarda bulunuyor.

Golden Sands’da büyüleyici yaz atmosferiyle birlikte, etkileyici bir tarihin izlerini de buluyorsunuz. Beldeye 4 kilometre uzaklıktaki Aladzha Manastırı bölgedeki önemli tarih noktalarından biri. Kimi tarihçilere göre M.Ö. 5. Yüzyıldan kaldığı düşünülen tuhaf kaya oluşumlarının 18 yüzyıla kadar kullanıldığı biliniyor. Manastır yaklaşık 40 metre yükseklikte bir uçurumun tepesinden Karadeniz’i seyrediyor. Kilisenin duvarları çarpıcı fresklerle dolu ve yanında küçük bir şapeller müze bulunuyor. Birçok konaklama alternatifi bulabileceğiniz beldede eğlenceli adreslerin başında ise Aquapolis Su parkı geliyor. Akdeniz formatında bir tesis olan su parkında kaydıraklardan, dalga havuzlarına kadar geniş bir yelpazede eğlenebiliyorsunuz. Yaz sezonunda ortalama 27 derece sıcaklığa sahip beldede ekim ayı sıcaklık ortalaması 17 derece.

Golden Sands’e uçakla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havaalanı Varna’da bulunuyor. 25 kilometre mesafedeki havalimanından aktarmalı otobüslerle, taksiyle veya araç kiralayarak transfer yapabiliyorsunuz.