Gmunden Otelleri Ara

En uygun Gmunden otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gmunden otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gmunden Hakkında

Gmunden, Yukarı Avusturya’da Traunsee Gölü'nün kuzey kıyısında, etrafı dağlarla çevrili şirin bir kasaba. Küçük yüzölçümüne rağmen büyük bir turizm kapasitesine sahip Gmunden, dünya çapında bir seramik şehri olarak da tanınıyor. Kasabanın seramikleri Avrupa’da oldukça şöhretli olup, her ağustos ayında önemli bir seramik festivaline ev sahipliği yapıyor.

Tarihi çok eskilere dayanan ve 1100’lü yıllarda kalın sur duvarlarıyla çevrilen kasaba, 17. Yüzyılda da geçirdiği büyük savaşlardaki askeri üs konumuyla anılıyor. Büyüleyen Alp Dağları manzarası ve çok sayıda doğa parkıyla yemyeşil bir belde diyebileceğimiz Gmunden’de Orta Çağ’ın atmosferini iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Kasabanın gezi rotasındaki Treppelweg Entlang der Traun sizi o eski devirlere götürecek en ünlü yerlerden olup, 191 metre derinliğiyle Avusturya’nın en derin gölü olan Traunsee Gölü’nün huzur veren ortamını da çok seviyorsunuz. Dünyanın en eski vapurlarından biri olan Gisele vapuru ve birçok kuğu da gölün hoşunuza gidecek romantik ortamının birer parçası. Dilerseniz tekne gezisine çıkabiliyor, dağlara tırmanabiliyor ya da uzun yürüyüşler ile sörf, su kayağı gibi su sporları yapabiliyorsunuz. Gölün çevresinde ise dokusuyla etkileyen Ebensee ve Traunkirchen antik köyleri bulunuyor. Bir yaz şehri olmasının yanında kışı da ayrı güzel geçen kasabada buz pateni ve kayak yapmak için de pistler bulunuyor. Kasaba sahip olduğu şifalı tuz kaynaklarıyla sağlık için gelen bir turizm kitlesinin de uğrak yerlerinden.

Doğanın yeşili, gölün mavisi derken rengarenk bir tablo göreceğiniz kasabanın dar sokakları da ilginizi çekiyor. Bitişik nizamda duran parlak renklere boyanmış evleri, evlerin alt katlarındaki sanat atölyeleri, balkonlarında hazır bekleyen tuvalleriyle bir sanat şehri tanımın da hak eden Gmunden’de trafiğe kapalı Esplanade bölgesini de mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Gmunden’e en yakın havalimanı yaklaşık 45 kilometre mesafedeki Linz Havaalanı. Araç kiralayarak veya taksi, otobüs kullanarak kasabaya transfer yapabiliyorsunuz.