Gana Otelleri Ara

En uygun Gana otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gana otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gana Hakkında

Bir Batı Afrika ülkesi olan Gana’nın güneyinde Gine Körfezi bulunuyor. Gana’nın komşu ülkeleri Togo, Fildişi Sahili ve Burkina Faso. Ülkenin başkenti ise Accra. Sahip olduğu zengin altın maden yatakları nedeniyle ülke ''Altın Sahil'' adıyla da anılıyor. Ülkede çok fazla etnik topluluk yaşadığı için sürekli siyasi sorunlar gündeme geliyor ve bu da ülke ekonomisini olumsuz etkiliyor.

Gana günümüzde hâlâ fakir ülkeler arasında yer alıyor. Ancak ülke genelinde gelişmiş bir ulaşım ağı bulunuyor ve ülkeye gelen turist sayısı her yıl istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Gana topraklarının neredeyse tamamı deniz seviyesine yakın bir yükseklikte. Ülke ayrıca birçok akarsuya ve yağmur ormanlarına sahip.

Tropikal iklim kuşağında yer alan Gana’da gece gündüz uzunluğu her zaman neredeyse eşit ve sıcaklık da yıl boyu fazla değişkenlik göstermiyor. Mevsimler daha çok yağışlı dönemler ve kurak dönemler olarak ikiye ayrılıyor. Sıcaklık ise yıl boyunca ortalama 26 ile 32 derece arasında ölçülüyor. Ülke çok zengin bir floraya sahip ve sayısız ağaç türüne ev sahipliği yapıyor. Yitirilen ormanlardan kalan arazilere ise çeşitli meyve ağaçları ve çiçekler ekiliyor.

Gana, kuş gözlemciliği yapanlar için de adeta bir cennet. Ülke hem farklı kuş türlerinin göç yolları üzerinde yer alıyor hem de birçok su kuşuna ve tropikal kuşlara ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda fil, sürüngen türü ve böcek türü de Gana’da görülebilir. Ayrıca ülkenin Atlas Okyanusu kıyısında müthiş bir deniz canlısı dünyası bulunuyor. Gana’da birçok tropikal meyvenin tadına bakabilirsiniz. Bir tür bitki olan manyoktan yapılan fufu adlı yerel yiyeceği mutlaka denemelisiniz. Patates, buğday ve pirinç ülke mutfağının hâkim lezzetlerinden.

Ülkede bulunduğunuz süre içerisinde doğum, evlilik, ergenliğe geçiş ya da ölüm gibi olaylar sırasında yapılan kutlamalara katılmak farklı gelenekleri görmek açısından ilginç bir deneyim olacağından özellikle tavsiye ediliyor.

Düşen bir meteorun oluşturduğu düşünülen ve hiçbir akarsu ya da yeraltı su kaynağı ile bağlantısı olmayan Bosumtvi Gölü, Gana ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor. Dünyanın en büyük yapay su deposu olarak kabul edilen Akosombo Barajı da Gana’da bulunuyor. Ülke aynı zamanda güzel ve doğal plajlara da sahip. Gana’da safari yapabilir, yağmur ormanlarında doğa yürüyüşlerine katılabilir, özellikle sahil kesiminde yer alan ilgi çekici kaleleri gezebilirsiniz.

Gana halkı için futbol ve kıyafetler de çok önemli. Giysilerin üzerinde yer alan her bir renk ve desen ayrı anlam taşıyor bu nedenle yapılan seremoniye göre kıyafet giyiliyor. Kente adı verilen yerel giysi Gana ziyaretçilerinin bavulunda anı olarak yer alabilen önemli bir eşya.

Gana genelinde sıtma, kolera, sarıhumma, tifo gibi çok sayıda tropikal hastalık görülüyor. Ülkede bu hastalıklara karşı kendinizi korumalı ve seyahatinizden önce gerekli tüm aşıları yaptırmalısınız. Sokaklarda satılan açık yiyeceklerin tüketilmemesi ve sadece şişelenmiş su içilmesi öneriliyor.

Çok renkli ve çok kültürlü bir ülke olan Gana’ya gitmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir ve satın alabilirsiniz.