Gabon Otelleri Ara

En uygun Gabon otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gabon otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gabon Hakkında

Orta Afrika’da yer alan Gabon, Ekvator çizgisi üzerinde konumlanan ülkelerden biri. Atlas Okyanusu kıyısında uzun bir sahil şeridine sahip olan ülkenin başkenti Lireville.

Gabon’da 40 civarında farklı etnik köken bir arada yaşıyor. Her ne kadar ülkenin resmi dili Fransızca olsa da bu etnik kökenli halkların yerel dilleri de günlük hayatın içerisinde kullanılıyor.

Ülke halkının geneli Hıristiyan, halkın bir kısmı da İslamiyet ve yerel Afrika dinlerine inanıyor. Gabon’da petrol ve doğal gaz yataklarının yanı sıra; elmas, magnezyum, altın ve demir gibi önemli madenler bulunuyor.

Ülke topraklarının üçte ikisi tropikal yağmur ormanları ile kaplı olduğundan kerestecilik ve kereste ihracatı ülke ekonomisinde önemli bir yer tutuyor. Gelişen bir ekonomiye sahip olsa da Gabon halkının büyük kısmı yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Ülke iklimi genel olarak nemli tropikal iklim. Sıcaklık yıl boyu 20 ile 30 derece arasında ölçülüyor. Ocak ayı Gabon’da en sıcak günlerin yaşandığı ay. Haziran – eylül ayları ise nem oranın çok yüksek olduğu fakat yağışın az olduğu bunaltıcı dönem. En yoğun yağışlar ise aralık ve ocak aylarında gerçekleşiyor.

Gabon eski bir Fransız sömürgesi olduğundan mutfağında Fransız etkileri görülüyor. Tarım ülkede gelişmediği için sebze yemeklerde çok kullanılmıyor olsa da tropikal meyve çeşitliliği çok fazla. Ülkenin batı sınırını oluşturan Atlas Okyanusu’ndan çıkarılan balıklar Gabon mutfağında önemli bir yere sahip. Regab isimli yerel biraları alkol tüketiyorsanız deneyebileceğiniz lezzetlerden.

Ülke turizmi daha çok safari üzerine kurulu. Tropikal ormanlara düzenlenen doğa yürüyüşlerine katılabilir ya da arazi taşıtlarıyla yapılan safari turlarını deneyebilirsiniz. Goril, şempanze, fil ya da su aygırı gibi birçok yaban hayvanı görebilirsiniz. Okyanus kıyısında çok güzel plajlar da bulunuyor ve burada da dev deniz kaplumbağalarını görme şansınız var.

Sıtma, hepatit, sarıhumma, tifo, kuduz gibi bulaşıcı hastalıklar Gabon’da çok yaygın. Bu nedenle hem ülkede bulunduğunuz süre boyunca bu hastalıklara karşı dikkatli olmalısınız ve seyahat öncesinde gerekli aşıları yaptırmalısınız.

Doğal yaşamın derinliklerine girebileceğiniz zengin bir fauna ve floraya sahip Gabon’a gitmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Gabon Semtleri