Fulya Otelleri Ara

En uygun Fulya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fulya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fulya Hakkında

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Fulya, Şişli’ye bağlı en merkezi mahallelerden biri. Çevresinde Meşrutiyet, Dikilitaş, Teşvikiye, Gülbahar, Şişli Merkez, 19 Mayıs ve Mecidiyeköy bulunan mahalle özellikle ‘’rezidans’’ olarak adlandırılan lüks konutlarıyla isminden söz ettiriyor. Eminönü, Şişli ve Mecidiyeköy’den hareket eden otobüs hatları sayesinde Fulya’ya rahatlıkla gelebilirsiniz. Mahallenin yakınlarında sayılabilecek Osmanbey metro istasyonu ise kuşkusuz Fulya’ya ulaşımın çok daha hızlı ve pratik olmasını sağlıyor.  

Mahallede pek çok ilköğretim okulu, lise ve üniversite kampüsü yer alıyor. Fulya Mahallesi’nin adeta kalbine yerleşen Haydar Aliyev Parkı ise civarda biraz olsun soluklanmak, yürüyüşe çıkmak ve dinlenmek için harika bir alan yaratıyor. Fulya’da her hafta sonu kurulan pazara gelebilir, kıyafetten süslü ev eşyalarına ve meyve sebzeye kadar pek çok ürünü tezgahlardan seçerek satın alabilirsiniz. Sadece 5-10 dakikalık yürüyüşle ulaşabileceğiniz Nişantaşı ve Teşvikiye’de ise ünlü isimlere de rastlayabileceğiniz popüler kafe ve restoranlar sizi bekliyor.

Fulya Mahallesi’nin büyük bölümü daha çok konut olarak kullanılan 5-6 katlı apartman bloklarından ve ofis binalarından meydana geliyor. Mahallede yer alan halı sahalar, tenis kortları ve basketbol sahaları ise genç Fulya sakinlerinin başlıca eğlence kaynaklarından. Genellikle dik yokuşlarla çevrelenen mahalleden Şişli’ye veya Beşiktaş’a yürüyerek yaklaşık 15 dakikada ulaşma şansınız var. Şişli’de bulunan büyük alışveriş merkezleri özellikle hafta sonlarında Fulya sakinlerini ağırlıyor. İstanbul’un Anadolu veya Avrupa yakasında bulunan uluslararası havalimanlarına indiğinizde servis araçlarıyla önce Taksim’e gelebilir, daha sonra otobüs veya taksiyle Fulya Mahallesi’nin yolunu tutabilirsiniz. Civardaki büyük hastanelere ve gösteri merkezlerine hayli yakın olan Fulya otellerinin pek çoğu şehir manzaralı. Yüksek katlı tesislerde kaldığınızda ise odanızdan İstanbul Boğazı’nı seyredebilirsiniz.