Fresno Otelleri Ara

En uygun Fresno otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fresno otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fresno Hakkında

San Joaquin Vadisi'nin ortasında yer alan Fresno, Kaliforniya'nın en büyük beşinci şehridir. San Joaquin nehrinin kenarındaki dişbudak ağaçlarından adını alan şehir, turistler için bir çekim merkezidir. Forestiere Yeraltı Bahçeleri, Baldassare Forestiere'nin ömür boyu süren çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan; labirentler, verandalar ve bahçelerden oluşuyor. Tam kırk yıl boyunca, bugün gördüğümüz son haline gelene kadar devam eden bu harika bahçecilik örneğinin tadını çıkarabilir, güzel bir gün geçirebilirsiniz.

İstenmeyen evcil hayvanlar için bir yuva olarak başlayan Fresno Chaffee Hayvanat Bahçesi, 1908’den bu yana hizmet veriyor. Bugün; filleri, çitaları, gorilleri ve daha fazlasını içeren bir “Afrika Macerası” yaşamak için hayvanat bahçesine bir yarım gününüzü ayırabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Yosemite Ulusal Parkı; 747.956 dönümlük büyük bir alanı kaplar ve Sierra Nevada Dağları'na kadar uzanır. Dünya genelinde bölge, inanılmaz granit falezleri ve güzel şelaleleri ile ünlüdür. Basit yürüyüş parkurlarından, zorlu hiking parkurlarına kadar dilediğiniz alternatifi seçebilir, doğayla başbaşa bir gün geçirebilirsiniz.

Çocuklu aileler için özellikle eğlenceli bir günü garanti eden Island Water Park gezisini mutlaka denemelisiniz. Bu devasa su parkında; Mumbai Monsoon, Terör Tüneli’nde eğlenebilir, civardaki restoran ve cafelerde yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Doğa ve kayak tatili sevenler için harika bir seçenek olan, Fresno’nun dışında China Peak Dağı’na kurulan tesiste, kayak ve snowboard yapabilirsiniz.

San Joaquin Nehri'nin yanında yer alan Woodward Parkı, Fresno bölgesinin en büyük parkıdır. Bu güzel parkın bir başka özelliği ise, Woodward Shakespeare Festivali’ne ev sahipliği yapması; dolayısıyla seyahatiniz sırasında denk gelirseniz, mutlaka değerlendirmelisiniz. Fresno’daki parklardan bir diğeri ise yaklaşık 90 dönümlük bir alanı kapsayan Roeding Parkı’dır. Büyük gölün etrafında yürüyüş yapabilir, sekoya ağaçlarıyla bezenmiş bahçelerde dinlenebilirsiniz. Woodward Park'ta yer alan, Shinzen Dostluk Bahçesi, geleneksel bir Japon Bahçesi'dir. İlkbahar veya yaz aylarında giderseniz, çiçek açan kiraz ağaçlarını ve Koi balıkları ile dolu sakin göleti görebilirsiniz.

Her yıl Central Valley'de düzenlenen, 600.000'den fazla kişinin katıldığı Büyük Fresno Fuarı'na katılabilirsiniz. Gösteriler, at yarışı ve canlı müzik dahil olmak üzere çeşitli sergilere ev sahipliği yapan iki haftalık etkinlikte, hem eğlenceli zaman geçirebilir hem hediyelik eşyalar seçebilirsiniz. Fresno'daki Tower Tiyatrosu, California'daki türünün en iyisi olarak kabul ediliyor. Programlarına göz atarak, burada bir oyun ya da şov izleme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Şarap tadımı seviyorsanız, Fresno'da görülmeye değer Moravia Şaraphanesi her haftasonu şarap tadımı servisi veriyor. Merlot şaraplarıyla öne çıkan bir diğer şarap tadım evi ise LoMac Şaraphanesidir. Haftasonunda her iki şaraphaneye de zaman ayırarak, Fresno’nun güzel şaraplarını tadabilirsiniz.

Kaliforniya mutfağı ve dünya mutfağından tatlar bulacağınız Fresno’da; kırmızı et, balık ve domuz ağırlıklı yemekleri ve geleneksel cobb salatasını mutlaka denemelisiniz. Fresno’ya seyahat için en uygun dönem; bahar ve yaz aylarıdır. Ancak kayak tatili yapmak niyetindeyseniz, Kasım ve Mart ayları arasındaki sezonu değerlendirebilirsiniz.