Fransız Ginesi Otelleri Ara

En uygun Fransız Ginesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fransız Ginesi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fransız Ginesi Hakkında

Güney Amerika’da, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan ve Brezilya ile komşu olan Fransız Guyanası, Fransa’nın denizaşırı topraklarından en genişi ve bir sömürge ülkesi. Başkenti ise Cayenne.

Ülke Avrupa Birliği’ne dâhil ve ulusal para birimi Euro. Ülke halkı farklı yerel dilleri de konuşuyor olmasına karşın resmi dil Fransızca. Gelişmekte olan ülkeler statüsünde bulunan Fransız Guyanası’nda ülke ekonomisi boksit ve altın gibi yeraltı kaynaklarının yanı sıra balıkçılığa dayanıyor. Ormancılık da ülkenin önemli ekonomik faaliyetlerden biri.

Avrupa Uzay Ajansı’nın roket üssü olan Guyana Uzay Merkezi ise istihdamın en önemli kaynağı konumunda. Tropikal iklimin hâkim olduğu ülke geniş tropikal ormanlara ve zengin bir ekolojiye sahip. Hava yıl boyu sıcak ve nemli.

Ülkede botanik bahçeleri, Cacao Kasabası, Ceperou Kalesi ile Cayenne Nehri ziyaretçilerin görülecek yerler listesinde yer alan en önemli destinasyonlar. Geçmişinde hapishane ve sürgün yeri olarak kullanılan bazı adaları turlarla gezebilir ve ünlü Papillon (Kelebek) romanında da bahsi geçen bu yerlere ilişkin ilginç tarihi öğrenebilir ve hapishaneleri görebilirsiniz.

Çok güzel kumsallara sahip olan Fransız Guyanası’nda okyanusun tadını çıkarabileceğiniz gibi, berrak mavi sularında yapılan şnorkelli veya tüplü dalış turlarına da katılabilirsiniz. Deniz kaplumbağaları ülkede görebileceğiniz birçok farklı canlıdan sadece biri.

Taifa adlı yerel içki ülkede bulunanların denediği lezzetlerden. Deniz mahsullerinin önemli yer tuttuğu Fransız Guyanası mutfağının okyanustan elde edilen farklı balık ve deniz kabuklularının da mutlaka tadına bakılması tavsiye ediliyor.

Amerika Kıtası’nda bir Avrupa Birliği ülkesi olan Fransız Guyanası’na gitmek için en uygun aktarmalı bilet fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilirsiniz. Ülkeye Türkiye’den direkt uçuş olmadığını ve ülkeyi ziyaret edebilmek için Fransız Konsolosluğu’ndan vize alınması gerektiğini unutmamalısınız.