Flims Otelleri Ara

En uygun Flims otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Flims otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Flims Hakkında

Graubünden İsviçre kantonunda yer alan Imboden Bölgesi'nde bir belediye olan Flims kasabası, Waldhaus, Fidaz ve Scheia bölgelerinden meydana geliyor. Tam tamına 50.5 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Flims, Ren Vadisi’nin kuzeyinde mükemmel bir konuma sahip. Kimi zaman Flem olarak da adlandırılan Flims, kelime olarak Latincede “birçok akarsu” anlamına geliyor. Kasabanın güneyinde yer alan Caumasee ve Crestasee ise bu bölgenin en çok ziyaret edilen yerlerinden sadece birkaçı. Kasabanın en alçak noktası 630 metre ile Ruinaulta'daki Ren Nehri iken; en yüksek noktası ise 3099 metre yükseklikteki Piz Segnas. 3000’den az nüfusa sahip olan Flims, İsviçre’de kış turizminin nabzını tutan başlıca yerlerden biri. 220 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Weiße Arena ya da diğer bir adıyla Alpenarena, aynı zamanda LAAX olarak da adlandırılıyor. Films merkezinden ulaşımın oldukça kolay olduğu LAAX’taki kayak pistlerinin toplam uzunluğu 235 km ve 29 tesisi de bünyesinde barındırıyor. UNESCO Dünya Miras Alanı Listesi’ne adını yazdırmış pek çok yere ev sahipliği yapan kasabanın en dikkat çeken yeri ise Flimserstein.

Zürih’ten ise öncelikle trenle Chur’a gelebilir, ardından Chur’dan her 30 dakikada bir seferi olan ve 45 dakikada direkt Flims’e ulaştıran otobüsleri kullanabilirsiniz. Kasabaya en yakın havalimanı ise yaklaşık 1 saat 40 dakika uzaklıktaki Zürih Uluslararası Havalimanı. İsviçre’nin en büyük kayak merkezlerinden biri olan Alpenarena dünyanın en uzun kayak pistlerinden birinin de ev sahibi aynı zamanda. Kasabada yapılacak en popüler aktiviteler ise kayak, snowboard, sledging (karda kızakla kayma), yüzme (Cauma ve Cresta gölleri), hiking (250 km’lik yürüyüş parkurları), golf, nehir raftingi ve bisiklet turları (Therme Vals ve Ren Boğazı). Hem İsviçre hem de dünya mutfaklarından en seçkin lezzetlerin tadına bakmak içinse yönünüzü Restaurant Little China ve Restaurant Epoca’ya çevirmeniz yeterli. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Tectonic Arena Sardona’yı ziyaret ettikten sonra 330 kilometrelik dağ bisikleti rotasını keşfe çıkabilirsiniz. Günün her saati nefes kesen bir manzara sunan Trutg dil Flem’i görebilir, çocuklarınızla birlikte seyahat ediyorsanız da ilk fırsatta Ami Sabi Summer Wonderland’a gidebilirsiniz. Swiss Grand Canyon’da (İsviçre Büyük Kanyonu) nehir raftingi deneyimi yaşamayı da es geçmeyin.

Laax-Murschetg'de her yıl haziran ayında gerçekleşen rocksresort Summer Market etkinliğinde Ami Sabi ile ilgili geleneksel mutfaklar ve geleneksel el sanatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Geleneksel Alp inişi olarak da bilinen Traditional Alpine descent etkinliğinde ise 100'den fazla inek her yıl eylül ayında meradan vadiye iniyor. Flims’in açık ara en çok ziyaretçi çeken yerlerinden biri olan Cauma Gölü’nün turkuaz renkli sularında yüzebilir ve gölü çevreleyen yeme içme mekanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Üç tarafı da orman ile çevrili olan Cauma Gölü’nde huzur içinde dinlenebilirsiniz. Buraya en yakın otobüs durağı olan Flims Waldhaus Caumasee’de inip 15 dakikalık bir yürüyüşün ardından göle varmanız mümkün. Doğayla iç içe vakit geçirmeyi seviyorsanız eğer Cauma Gölü’nden sonraki durağınız Cresta Gölü olmalı. Tekne kiralama hizmetlerinden faydalanabileceğiniz Cresta Gölü’ne giriş ücreti yetişkinler için 7 İsviçre Frangı iken öğrenciler için 5 frank. Mayıs ayının ortasından eylül ortasına kadar açık olan Cresta Gölü’nde 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet veren bir de restoran bulunuyor. 375 metre uzunluğunda ve 180 metre genişliğinde olan Cresta Gölü yemyeşil bir ağaçlık koruda yer alıyor. Deniz seviyesinden 1.016 metre yükseklikte yer alan Lake Laax (Lag Grond) Alpler’in tam kalbinde enfes bir dağ manzarası sunuyor. 1.016 metre yükseklikteki bir plaj voleybolu sahasının da olduğu gölde daha yapacak pek çok aktivite var. Giriş ücreti ise 5 İsviçre Frangı. Deniz seviyesinden 1800 metre yükseklikteki Naraus tren istasyonundan başlayan Runca Trail, Punt Desch’e kadar devam ediyor. Sadece trekking değil dağ bisikleti ile de parkuru keşfedebilirsiniz.