Fiss Otelleri Ara

En uygun Fiss otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fiss otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fiss Hakkında

Ladis ve Serfaus köyleriyle birlikte muhteşem bir kış tatil kombinasyonu oluşturan Fiss, Avusturya’da Tirol eyaletinin Landeck bölgesinde konumlanıyor. Deniz seviyesinden 1436 metre yükseklikte, güneşli bir plato üzerinde bulunan köy ile bölgedeki diğer köyler birbirine teleferikle bağlanıyor.

Ladis-Fiss-Serfaus köylerinin birbiriyle bağlantılı 214 kilometrelik kayak pistleri kayakçıların ve snowboardcıların gözdesi. Fiss’de ister acemi ister profesyonel olun, mutlaka seviyenize uygun bir pist bulabiliyorsunuz. Çocuklar düşünülerek tasarlanan 45.000 metrekarelik kar alanı, yokuş aşağı kaymak istemeyenler için oluşturulmuş 12 kilometrelik düz alan, kros kayakçıları için düzenlenen 112 kilometrelik rotalar, 10 kilometrelik kar kızağı ve buz pateni pisti kışın bölgeyi kar severlerin gözdesi yapıyor. Köy yılda yaklaşık 2000 saat güneş ışığı almasına rağmen kar uzun süre yerden kalkmıyor. Sezon ise aralık ayı başından nisan ayı sonuna kadar sürüyor.

Fiss, özellikle de merkezindeki dar sokaklarla ve eski geleneklerden olup dört yılda bir düzenlenen “Blochziehen” adındaki meşhur karnavalıyla tanınıyor. Karnavalın sembolü soğuk ve sert kışlara karşı bereketi temsil eden 35 metrelik Bloch adındaki bir çam ağacı olup, gövdesi çanlarla ve çeşitli objelerle süsleniyor. Bu gelenek sadece erkeklere mahsus ve kadınlar ritüellerin dışında tutuluyor. Karnavalın sonunda ise kazanan hep soğuk ve sert kışa karşı sıcacık doğasıyla çıkıp gelen bahar oluyor.

Hangi mevsimde giderseniz gidin başka bir güzellik keşfedeceğiniz Fiss’de, yaz mevsiminin en favori adresi Summer Fun Park. Parkta bulunan tahterevalli, yaz kızağı ve kocaman bir uçakla içinizdeki çocuğu eğlendirebiliyorsunuz. Ya da Schönjoch dağ yolunda doğanın kokusunu içinize çekerek trekking yapabiliyor, yamaç paraşütçülerinin veya model uçak uçuranların arasına katılabiliyorsunuz. Köyde yöresel tatları deneyimleyebileceğiniz birçok dağ restoranıyla da karşılaşıyorsunuz. Köyün bulunduğu bölgede Alpler’in doğal yaşamının bir parçası olan kurtlar, vaşaklar ve ayıları doğal ortamlarında gezinirken göreceğiniz bir tema parkı da bulunuyor.

Avusturya’nın Fiss şehrine havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havalimanı kayak merkezine 89 kilometre mesafedeki Innsbruck şehrinde bulunuyor. Havalimanından Landeck’e trenle gelebiliyor, Fiss bölgesine yerel taksi veya otobüslerle devam edebiliyorsunuz.